Fotografka zestawiła zdjęcia właścicieli ze zdjęciami ich psów. Podobieństwo jest spore

Mówi się, że właściciele wybierają zwierzęta, które są do nich podobne. Okazuje się, że nie chodzi tutaj jedynie o charakter! 29-letnia fotografka Ines Opifanti udostępniła serie zdjęć opiekunów, którzy starali się odwzorować zdjęcia swoich pupili. Fotografie wyraźnie ukazują, że podobieństwo pomiędzy nimi jest naprawdę uderzające!

„Wpadłam na ten pomysł podczas zabawy z moimi dwoma własnymi psami. Mimo że należą do tej samej rasy, to bardzo różnią się pod względem wyrazu twarzy. Jeden z nich często kopiuje ludzką mimikę. Robi to wtedy, gdy jest szczęśliwy. Kiedy drapię jego brzuch, to on zaczyna się uśmiechać. To fascynujące.” – mówi Ines Opifanti.

Kobieta postanowiła stworzyć niezwykłą serię zdjęć psów i ich właścicieli

„Stwierdziłam, że skoro psy potrafią naśladować naszą mimikę, to my także możemy to zrobić. Szukałam chętnych na Facebooku, którzy chcieliby wziąć udział w mojej sesji. Większość tych osób była mi zupełnie obca. Najpierw robiłam zdjęcie psu, a później jego właściciel miał je odwzorować. Ci ludzie bardzo dobrze znają swoje zwierzaki, bo nie mieli większych problemów z czytaniem ich. Całe doświadczenie było super i przebiegło w miłej atmosferze. Wyszło genialnie!” – dodała Ines Opifanti.

Efekty pracy fotografki możesz obejrzeć poniżej: