×

„Zatrzymaj się i spójrz na mnie”. Zrozpaczony pies ze schroniska błaga o pomoc

W schroniskach znajduje się masa zwierząt, które najbardziej na świecie marzą o miłości i własnej rodzinie. Jednym z takich psów był uroczy Speck. Czworonóg tak bardzo pragnął adopcji, że wymyślił własny sposób na zwrócenie na siebie uwagi przechodzących ludzi. Dzięki temu nie sposób było przejść obojętnie obok jego boksu.

„Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na mnie”

Speck był mieszkańcem schroniska Bullock County Humane Society. Za każdym razem gdy piesek zauważył, że ktoś zbliżał się do jego boksu, wyciągał swoją łapkę pomiędzy kraty. Wyglądało to, jakby chciał powiedzieć: „Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na mnie”. Ten piesek tak bardzo marzył o miłości…

Pragnienie miłości

„Gdy widział kogokolwiek obok swojego boksu, natychmiast wyciągał swoją łapkę. Chciał, żeby zwrócono na niego uwagę i pogłaskano go. On bardzo marzył o miłości i cieszył się, gdy personel poświęcał mu czas. Zawsze się jednak smucił, kiedy musieliśmy wracać do swoich obowiązków” – opowiada Desiray Miracle-Wilder, dyrektor schroniska Bullock County Humane Society.

Speck od półtora roku czekał, aż ktoś w końcu go zauważy i przygarnie na zawsze. Niektórym mogłoby wydawać się, że przez tak długi czas zwierzęta przyzwyczajają się do braku bliskości, jednak to nieprawda. Speck wciąż był pełen miłości, a co więcej on bardzo ufał ludziom.

„Speck nie dbał o nic innego – interesowała go tylko uwaga ludzi. Chciał, aby ciągle go głaskano i przytulano. Niestety w schroniskowych warunkach nie zawsze jest to możliwe. Mamy pod swoją opieką więcej zwierząt i musimy wszystkim poświęcać uwagę” – przyznaje Desiray Miracle-Wilder.

Pewnego dnia los uśmiechnął się do psiaka

Desiray Miracle-Wilder postanowiła nagrać słodki rytuał pieska, a filmik umieściła na Facebooku. Miała nadzieję, że w ten sposób ktoś zwróci na niego uwagę. I miała rację! Wideo spotkało się z szerokim odbiorem – od czasu publikacji obejrzało je ponad 100 tysięcy osób. Wśród widzów znaleźli się członkowie organizacji Allie’s Hope For Paws Dog Rescue, którzy pomogli znaleźć Speckowi wymarzony dom. Wyglądało na to, że los w końcu uśmiechnął się do czworonoga!

Speck znalazł wymarzony dom!

Dzięki pomocy organizacji Speck znalazł wymarzony dom. Zamieszka ze swoją rodziną, a także dwoma futrzanymi braćmi. Co więcej, każdego dnia będzie mógł biegać na terenie wokół domu o powierzchni 26 akrów. Brzmi nieźle, prawda?

Aktualnie czworonóg czeka za transportem, który zawiezie go prosto do jego nowego, wymarzonego życia. Teraz Speck już zawsze będzie szczęśliwy!

Speck – życzymy ci powodzenia!

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować