×

Malutki diugoń czule przytula się do ludzi, którzy uratowali mu życie

Mały diugoń przybrzeżny o imieniu Mariam została znaleziona samotnie na plaży w Tajlandii. Od czasu jej uratowania, zwierzak skradł serca naprawdę wielu ludzi.

Źródło: thedodo.com

Diugoń przybrzeżny

Diugoń przybrzeżny to morski ssak osiągający długość do 3 metrów oraz wagę do 400 kg. Żyje stadnie w wodach mórz tropikalnych i subtropikalnych. Jest roślinożercą i żywi się trawą morską. Niestety populacje tych zwierząt stale się zmniejszają, przez co gatunkowi grozi wyginięcie.

Źródło: Dmcr Thailand / youtube.com

Historia Mariam

Gdy Mariam miała zaledwie 5 miesięcy, w jakiś sposób została oddzielona od swojej mamy. Na szczęście została w porę uratowana, a teraz otrzymuje specjalną opiekę. Jest karmiona mlekiem z butelki, a także trawą morską. Pod okiem opiekunów Mariam uczy się także pływać.

Źródło: Dmcr Thailand / youtube.com

Mariam będzie znajdować się pod opieką ludzi przez najbliższy rok. Małe diugonie są karmione mlekiem matki przez pierwsze 18 miesięcy życia – dopiero po tym czasie Mariam będzie mogła być wypuszczona na wolność.

Niezwykle czułe zwierzę

Mariam bardzo przywiązała się do swoich opiekunów. Traktuje ich jak swoją mamę – gdy tylko ich widzi, natychmiast chcę się do nich przytulić. Ten widok jest po prostu przeuroczy!

Źródło: Dmcr Thailand / youtube.com

Słodkie zachowanie Mariam możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

 

„Jak na razie priorytetem jest zdrowie i szczęście Mariam. Gdy tylko będzie na to gotowa, wypuścimy ją z powrotem na wolność” – dodali opiekunowie zwierzęcia.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować