×

Malutki diugoń czule przytula się do ludzi, którzy uratowali mu życie

Mały diugoń przybrzeżny o imieniu Mariam została znaleziona samotnie na plaży w Tajlandii. Od czasu jej uratowania, zwierzak skradł serca naprawdę wielu ludzi.

Źródło: thedodo.com

Źródło: thedodo.com

Diugoń przybrzeżny

Diugoń przybrzeżny to morski ssak osiągający długość do 3 metrów oraz wagę do 400 kg. Żyje stadnie w wodach mórz tropikalnych i subtropikalnych. Jest roślinożercą i żywi się trawą morską. Niestety populacje tych zwierząt stale się zmniejszają, przez co gatunkowi grozi wyginięcie.

Historia Mariam

Gdy Mariam miała zaledwie 5 miesięcy, w jakiś sposób została oddzielona od swojej mamy. Na szczęście została w porę uratowana, a teraz otrzymuje specjalną opiekę. Jest karmiona mlekiem z butelki, a także trawą morską. Pod okiem opiekunów Mariam uczy się także pływać.

Mariam będzie znajdować się pod opieką ludzi przez najbliższy rok. Małe diugonie są karmione mlekiem matki przez pierwsze 18 miesięcy życia – dopiero po tym czasie Mariam będzie mogła być wypuszczona na wolność.

Niezwykle czułe zwierzę

Mariam bardzo przywiązała się do swoich opiekunów. Traktuje ich jak swoją mamę – gdy tylko ich widzi, natychmiast chcę się do nich przytulić. Ten widok jest po prostu przeuroczy!

Słodkie zachowanie Mariam możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

 

„Jak na razie priorytetem jest zdrowie i szczęście Mariam. Gdy tylko będzie na to gotowa, wypuścimy ją z powrotem na wolność” – dodali opiekunowie zwierzęcia.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować