×

Polskie psy ratownicze wróciły do kraju. Powitano je w niesamowity sposób!

W ostatnim czasie cały świat obserwował akcję ratowniczą na terenie Turcji, gdzie doszło do straszliwego trzęsienia ziemi. Skala zjawiska była naprawdę ogromna i pochłonęła tysiące ofiar. Dlatego w ratowaniu ofiar kataklizmu i poszukiwania osób pod gruzami pomagały psy ratownicze i ich opiekunowie. W tym 8 psów z Polski. Niedawno nasi czworonożni bohaterowie wrócili do kraju. Ich przywitanie było naprawdę huczne!

Psy ratownicze wróciły do Polski

Tragedia, która dotknęła Turcję w ostatnim kataklizmie, jest nie do opisania. W ostatnim czasie ratownicy z całego świata w towarzystwie psów ratowniczych przemierzali ruiny zniszczonych budynków. Wyciągali ciała oraz ratowali osoby, które utknęły pod gruzami. W akcji ratowniczej udział wzięło 8 psów ratowniczych z Polski. Dzięki ich instynktowi i działaniu udało się uratować wiele osób spod gruzowisk. Niedawno psiaki wróciły do kraju. Na lotnisku przywitano je, jak na prawdziwych bohaterów przystało!

Jak wiadomo, akcja ratunkowa w Turcji trwała od 6 do 15 lutego. Dzięki determinacji i pracy zespołowej ratowników i wyszkolonych psów, spod gruzów udało się uratować 12 żywych osób, w tym 3 dzieci. Przy tak wielkiej katastrofie każda wyciągnięta spod gruzów osoba jest na wagę złota. Warunki, w których działała ekipa ratownicza, były bardzo niebezpieczne.

Przekonał się o tym jeden z ratowników pochodzący z Meksyku, który stracił jednego z towarzyszących psów. Niestety podczas poszukiwań zawalił się na niego strop z uszkodzonego budynku. Pies zginął jak prawdziwy bohater, ponieważ wcześniej uratował 2 osoby. Został pożegnany z honorami, a kondolencje przysyłali internauci z całego świata.

Nie obeszło się bez urazów

Na szczęście, żaden z naszych psich ratowników mocno nie ucierpiał podczas akcji ratunkowej. Nie oznacza to, że obyło się bez kontuzji. Według medyków, którzy na bieżąco kontrolowali stan zdrowia psów, stwierdzono zadrapania i rany, a szczególnie na poduszkach łap.

Jednak na bieżąco wszelkie urazy były odkażane i opatrywane. W pomoc włączyli się też tureccy lekarze. Teraz, kiedy misja ratunkowa dobiegła końca, psy ratownicze mogą udać się na zasłużony odpoczynek. Wykazały się ogromną odwagą i determinacją podczas misji. Jedną z nagród, jaką futrzaki otrzymały, jest psie spa. W Internecie pojawiła się relacja, jak sztab psich fryzjerów zajmuje się całą ich gromadą. To bezapelacyjnie prawdziwi bohaterowie!

@lubuscy.strazacy ?‍??????#MisjaTurcja ♬ a thousand years – favmusicvibes

@lubuscy.strazacy???? Nasze bohaterskie pieski zaraz po powrocie z wyczerpującej akcji poszukiwawczo – ratowniczej w Turcji, otoczone zostały należytą opieką: dekontaminacja, czesanie, mycie a jutro wizyta weterynarza i wszystkie niezbędne badania. Zasługują na wszystko co najlepsze, nasi czworonożni bohaterowie ?❤️?‍??? Fot. asp. Michał Szalc♬ Lento – Daniel Santacruz

 

Może Cię zainteresować