20 zdjęcia, które sprawiają, że krzyczymy: „Naturo, jesteś straszna!”

Niektóre wyglądają okropnie, ale zarazem nie można oderwać od nich oczu. Istnieją zwierzaki, które budzą lęk i fascynują swoją niezwykłością. Niekoniecznie chciałbyś wpaść na nie osobiście. Jak widać, natura bywa przerażająca…

20 zdjęcia, które sprawiają, że krzyczymy: „Naturo, jesteś straszna!”

14 zdjęć, które udowadniają, że natura bywa mega przerażająca

Kiedy myślimy o zwierzakach, to na myśl przychodzą nam najczęściej przytulaśne kotki i psiaki. Ale bywają też takie zwierzaki, które po prostu budzą u nas lęk i respekt. I wcale nie muszą to być najbardziej oczywiste gatunki drapieżców.

14 zdjęć, które udowadniają, że natura bywa mega przerażająca:

15 zwierząt, które wyglądają jak z sennych koszmarów

Są zwierzaki, na które lepiej się na nie nie natknąć, bo wyglądają jak z koszmarów sennych. Oto potworna kolekcja, z której sam mistrz grozy, Stephen King, byłby zadowolony.

15 zwierząt, które wyglądają jak z sennych koszmarów:

28 najlepszych i niepowtarzalnych zdjęć dzikich zwierząt wykonanych na wolności

Każdego roku w konkursie Wildlife Photographer of The Year mamy okazję zobaczyć piękne i niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt wykonane na wolności. Tegoroczną edycję konkursu wygrał Yongqing Bao. Zwyciężył dzięki fotografii „Chwila”, której głównym bohaterem był lis oraz świstak. Naszym zdaniem zdjęcia dzikiej przyrody są naprawdę wspaniałe! Przewiń poniżej, aby zobaczyć 28 najlepszych fotografii tegorocznej edycji konkursu.

28 najlepszych zdjęć dzikich zwierząt wykonanych na wolności:

 

Pomachała do 150-kg niedźwiedzia. Nie spodziewała się, że zwierzak je odpowie

W sieci możemy znaleźć wiele dowodów na to, że zwierzęta mają poczucie humoru. Śmieszne reakcje i zachowania futrzaków od dawna bawią nas do łez. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że są mega słodkie i zabawne.

W nagraniu, które za moment zobaczysz, pewna kobieta postanowiła przywitać się z niedźwiedziem, siedzącym na skraju drogi. Z pewnością nie spodziewała się, że potężny zwierzak zareaguje w tak uroczy sposób. Nie ma co, to musi być niezwykle gościnny i towarzyski futrzak!

A Ty co myślisz o tym niesamowitym powitaniu? Czekamy na Twoją opinię w komentarzach poniżej!

23 rzadkie zwierzęta, które wydają się pochodzić z innego świata

Naukowcy twierdzą, że każdego dnia ginie kilkanaście gatunków. A to m. in. zwierzęta sprawiają, że nasza planeta jest taka ciekawa i piękna. Fotografia w żaden sposób nie może tych gatunków uratować, ale może je uwiecznić.

23 rzadkie zwierzęta, które wydają się pochodzić z innego świata: