×

Strażacy apelują o ostrożność! W polskim lesie zauważono zwierzę do złudzenia przypominające pumę

To nie do wiary! W Małopolsce w okolicach Binczarowa mieszkaniec zauważył zwierzaka do złudzenia przypominającego pumę. Nie czekając długo, mężczyzna powiadomił lokalną straż pożarną, że dzikie stworzenie jest obecne na tych terenach. To niespotykane dotąd zjawisko w tej okolicy.

Zwierzak przypominający pumę postrachem Binczarowa

W miniony wtorek strażacy z OSP Florynka potwierdzili zgłoszenie jednego z mieszkańców, że przy terenach leśnych w okolicach Binczarowa przechadza się pewien dziki zwierzak. To niespotykane dotąd zjawisko. Oczywiście wydano specjalny komunikat, w którym strażacy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności.

Nie wiadomo, w jakim stanie jest zwierzę, a w poczuciu zagrożenia na obcym sobie terenie może z łatwością zaatakować. Niestety zdjęcie zrobione przez mieszkańca Binczarowa nie jest dobrej jakości. Pomimo iż zwierzę na nim uwiecznione przypomina do złudzenia pumę, strażacy nie są do końca w stanie tego potwierdzić. Dlatego proszą, aby na wszelki wypadek być czujnym i uważać, wybierając się do lasu.

Źródło: OSP Florynka

Źródło: OSP Florynka

Całą sprawą zainteresowali się leśnicy z Nadleśnictwa Nawojowa. Po zbadaniu terenu w rozmowie z „Gazetą Krakowską” przyznali, że ich pracownicy nie zauważyli najmniejszych śladów wskazujących na to, że na tych terenach może przebywać zwierzę niepochodzące z tego regionu. Po dokładnym obejrzeniu fotografii wykluczono też, że zwierzęciem jest ryś, ponieważ nie ma on tak długiego ogona jak uwieczniona potencjalna puma. Leśnicy z Nadleśnictwa Nawojowa byli też na miejscu, gdzie zrobiono zdjęcie. Niestety w wyniku wysokich temperatur stopniał śnieg, na którym widniały ślady zwierzęcia, przez co ich identyfikacja nie była możliwa.

Tożsamość zwierzęcia i to, gdzie teraz się znajduje, jak na razie pozostaje tajemnicą. Mamy nadzieję, że jak najszybciej zostanie rozwiązana!

 

Może Cię zainteresować