×

Wzięła ośmornicę do ręki. Nie wiedziała, że zwierzak może zabić 20 ludzi w kilka minut

W ostatnim czasie do sieci trafiło szokujące nagranie. Widać na nim, jak kobieta trzyma w dłoniach małą ośmiornicę. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym niczego zaskakującego. Nic bardziej mylnego. Ta mała ośmiornica jest jedną z najbardziej niebezpiecznych przedstawicielek swojego gatunku. Jej jad potrafi aż do tysiąca razy silniejszy niż cyjanek. Kobieta miała wiele szczęścia, że nie została ukąszona.

Ośmiornica mogła zabić kobietę

Jak możemy zobaczyć na szokującym nagraniu, kobieta w jednej ręce trzyma małą ośmiornicę, zaś w drugiej obraną mandarynkę. I chociaż nie wydaje się ten obraz niczym niewiarygodnym, tak naprawdę mogło dojść do tragedii. Nagrana ośmiornica to osobnik z gatunku Hapalochlaena, która jak się szacuje, jest jedną z najbardziej toksycznych przedstawicielek. Eksperci przyznają, że jej jad może zabić nawet 20 ludzi, – jest do 1000 razy silniejszy niż cyjanek. Można sobie tylko wyobrazić, w jakim niebezpieczeństwie była niczego nieświadoma kobieta, która trzymała ośmiornicę w swojej dłoni.

Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Internauci łapali się za głowę

W każdej chwili mogło dojść do ukąszenia i nagłej śmierci. Nagrywająca miała zatem wiele szczęścia, że w rezultacie nic się jej nie stało. Szczególnie, że ze względu na niewielkie rozmiary ośmiornicy, jej ukąszenie jest prawie niewyczuwalne. Wystarczy kilka minut, aby trucizna zadziałała śmiertelnie.

Wideo zostało udostępnione na Twiterze na profilu How Things Work. Do tej pory film ma 12 milionów wyświetleń. Internauci łapią się za głowę, w jakiej nieświadomości nagrała go kobieta. W komentarzach podkreślają bezmyślne zachowanie autorki nagrania.

Nie wszystko w przyrodzie trzeba dotykać, poklepywać czy podnosić. Wystarczy po prostu zachować ostrożność i obserwować. – podsumował jeden z internautów.

Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Jakie są objawy ukąszenia ośmiornicy tego gatunku? Pojawia się uczucie zdrętwienia wokół ust, języka twarzy i szyi, a także ucisk w klatce piersiowej. Niedługo po tym ma się trudności z oddychaniem, aż w końcu dochodzi do niewydolności i śmierci, jeśli nie dojdzie do szybkiej reanimacji.

Należy zachować szczególną ostrożność i nigdy nie dotykać nieznanych sobie zwierząt. Wskazany gatunek ośmiornic zamieszkuje Ocean Spokojny. Te zwierzęta nie atakują same z siebie, używają jadu, kiedy czują się zagrożone – wtedy przybierają jaskrawoniebieską, ostrzegawczą barwę. To jest ważny znak ostrzegawczy. Należy pamiętać, że na jad tejże ośmiornicy nie ma odtrutki!

 

 

Może Cię zainteresować