×

Lampart i kot wpadli razem do głębokiego zbiornika. Filmik mrozi krew w żyłach

Do niecodziennego zdarzenia doszło w indyjskiej wiosce Kankori, w zachodniej Maharsztrze. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak po pościgu lampart i bezpański kot wpadają do zbiornika wodnego, tocząc ze sobą walkę. Na miejscu działała ekipa ratunkowa.

Lampart i kot toczyli zaciętą walkę

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, kiedy lampart i kot znaleźli się po odbytym pościgu w zbiorniku wodnym mierzącym 6 metrów. Zwierzęta nie mogły się samodzielnie wydostać, dodatkowo toczyły ze sobą zaciętą walkę. Całe zajście zostało nagrane i umieszczone w sieci. Na filmiku widać, że pomimo różnic, kot nie daje za wygraną i nie pozwala pokonać się lampartowi.

Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Na miejscu zjawiła się ekipa, która od razu zajęła się ratowaniem obu zwierząt. Po kilku godzinach oba koty wyłowiono i zabezpieczono. Niedługo po tym lampart został wypuszczony do swojego naturalnego środowiska. Podczas akcji ratunkowej został wyciągnięty przy pomocy specjalnego dźwigu, który pozwolił na bezpieczne wydostanie go z wody. Niestety nie podano, co stało się z bezpańskim kotem.

Źródło: Twitter

Źródło: Twitter

Jak podają funkcjonariusze, ekipę ratunkową wezwali mieszkańcy, którzy usłyszeli ryki lamparta wydobywające się ze studni. Mamy nadzieję, że mimo wszystko kociak również wyszedł z tego cało.

Może Cię zainteresować