×

Leśna kamera zarejestrowała niezwykły materiał z udziałem malutkiego wilka

Niewiele dźwięków jest tak ikonicznych jak wycie wilka, które rozbrzmiewa w cichej dziczy. Ale uzyskanie tego mrożącego krew w żyłach dźwięku najwyraźniej wymaga trochę praktyki. Jeśli nie wiesz, o czym mówimy, to wszystko zrozumiesz, gdy spojrzysz na tego małego wilczka.

Reklama

Słodki pierwszy raz

Członkowie grupy Voyageurs Wolf Project, która ma na celu badanie zachowań wilków, ustawili kamerę w lesie, która niedawno zarejestrowała pierwsze wycie malutkiego wilka.

„Ja wyję!”

Maluszek zbliżył się do kamery, a następnie wydał z siebie kilka dźwięków. Jak twierdzą członkowie Voyageurs Wolf Project, wilczek jest w wieku około 4 tygodni. Od czasu publikacji filmiku na YouTube, zyskał on już ponad 350 tysięcy odsłon!

Reklama

Chociaż malec pojawia się przed kamerą samotnie, to na filmiku słychać też odgłosy innych wilków – bez wątpienia pozostali członkowie rodziny używają dźwięków do komunikacji pomiędzy sobą. Z pewnością za jakiś czas ten maluch zawyje dorosłym głosem, ale na razie musi dużo ćwiczyć.

Powodzenia słodziaku!

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować