×

Weterynarz podał 4 rasy kotów, jakich nigdy nie chciał być mieć. Jego słowa wywołały burzę

Ben Simpson-Vernon to weterynarz z Wielkiej Brytanii, który oprócz leczenia zwierząt, prowadzi na TikTok’u profil o nazwie ben.the.vet. Umieszcza tam ciekawe i pomocne filmiki dla właścicieli futrzaków, a także opisuje historie ze swojej pracy. Jego treści ogląda mnóstwo osób, jednak niedawno doktor wywołał niemałą burzę. Wszystko przez filmik, w którym opowiedział o 4 rasach kotów, których nigdy nie chciałby mieć. Nie wszystkim jego wypowiedź przypadła do gustu…

Weterynarz podał 4 rasy kotów, jakich nigdy nie chciałby mieć

Wiele osób kupuje zwierzaka bez uzyskania wcześniejszej wiedzy na jego temat. Często w trakcie okazuje się, że dany pupil jest podatny na różne problemy zdrowotne czy też behawioralne. Z tego względu, przed wyborem czworonożnego towarzysza, zawsze trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę na jego temat oraz rozważyć wszelkie za i przeciw.

Jakiś czas temu pisaliśmy o pani weterynarz dr Whitney Terrel z Alabamy, która podała 5 ras psów, na które nigdy by się nie zdecydowała (aby poznać te rasy, kliknij TUTAJ). Tym razem głos zabrał dr Ben Simpson-Vernon, który przedstawił podobne zestawienie, jednak dotyczące kotów. Weterynarz podał 4 rasy, których nigdy nie chciał by mieć – chyba że chodziłoby o adopcję w celu zapewnienia pomocy. Doktor oparł się na swojej wiedzy i doświadczeniu.

Oto lista:

1. Kot perski

Pomimo pięknego wyglądu, kot perski często zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Podobnie jak mopsy i buldogi, ma spłaszczoną kufę, co przysparza mu kłopoty z oddychaniem. Oprócz tego te koty są podatne również na wiele innych chorób. Często diagnozuje się u nich choroby serca, choroby zębów oraz policystyczną chorobę nerek.

2. Szkocki zwisłouchy

Te koty często już za młodu cierpią na dysplazję układu szkieletowego. Jest to choroba, która wywołuje bóle kości i stawów, przez co wiele osób uważa hodowlę tych kotów za nieetyczną. Uszkodzona chrząstka znajduje się we wszystkich stawach, co powoduje w nich rozwinięcie się bolesnego zapalenia. Jak przyznaje doktor, jest to dla niego okrutne i nie byłby w stanie wspierać takich hodowców.

3. Sfinks

Sfinksy są prawie całkowicie pozbawione sierści, przez co ich skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak przyznaje doktor, to miłe koty i nie ma nic przeciwko nim, jednak wolałby przytulać puszystego futrzaka.

4. Kot bengalski

Dr Ben Simpson-Vernon ostrzega, że koty te mają dość dzikie zachowanie i temperament. Wśród kolegów z branży mają wręcz opinię agresywnych. Wychowanie kota bengalskiego nie jest łatwe, a na szkolenie należy poświęcić wiele czasu. Koty te potrzebują wiele stymulacji.

Filmik weterynarza możesz obejrzeć poniżej:

@ben.the.vet

And now its the cats’ turn! 4 breeds I wouldn’t buy as a vet #learnontiktok #catlovers #miaow #veterinary #benthevet

♬ Waiting For Heartache – BLVKSHP

Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zszokowanych internautów, którzy bronili swoich pupili. Chociaż znaleźli się też tacy, którzy nie kwestionowali wyboru lekarza. Wideo obejrzało już ponad 2,5 milionów osób!

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować