×

Pochwaliła się, jak nazwała swojego kota. Wywołała burzę, została za to ukarana

W zeszłym tygodniu, bo 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym czasie wielu właścicieli świętowało wraz ze swoimi pupilami. Z tej okazji jedna z użytkowniczek Reddita postanowiła podzielić się ze społecznością swoją niecodzienną historią. Okazało się, że kiedy ujawniła imię swojego pupila, została wyrzucona na Facebooku z grupy dla kociarzy. Dlaczego do tego doszło?

Istnieje zakazane imię dla kota?

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. To świetna okazja do wspólnego świętowania ze swoim pupilem. Jedni właściciele dają tego dnia swoim mruczkom wykwintne smakołyki, inni kupują nowe zabawki. Sposobów na celebrację jest naprawdę wiele, a święto to obchodzi się właściwie już na całym świecie.

Z okazji Dnia Kota jedna z użytkowniczek Reddita postanowiła podzielić się z internautami swoją nietuzinkową historią dotyczącą nadawania imion kotom. Po zapoznaniu się z jej wpisem okazuje się, że niektóre imiona czy kocie ksywki mogą nie tylko spotkać się z drwiną, ale nawet być zakazane! Właścicielkę czarnego kota po ujawieniu jego imienia spotkała kara. Została ona usunięta z grupy dla kociarzy na Facebooku. Dlaczego do tego doszło?

Źródło: Pixbay

Źródło: Pixbay

Kobieta była tym zszokowana

Kobieta dołączyła do grupy, aby dzielić się doświadczeniem z innymi kociarzami i pochwalić się wspólnymi chwilami ze swoim pupilem. Nie sądziła, że imię jej ukochanego pupila stanie się taką przeszkodą! Ale jednak znalazły się osoby, dla których jego imię było nieprzyzwoite, a wręcz ośmieszające! Kobieta była tym mocno zszokowana. Nie sądziła, że imię Lucyfer będzie dla kociej społeczności tak bardzo nieakceptowalne! Podzieliła się swoją historią w sieci, aby dowiedzieć się, czy faktycznie zrobiła coś złego.

Źródło: Pixbay

Źródło: Pixbay

Wyjaśniła też, że imię nie było nadane z pobudek ideologicznych czy religijnych. Inspiracją był popularny amerykański serial o tym tytule. Co więcej, w folklorze rzymskim uznano Lucyfera jako nazwę dla planety Wenus. Z łaciny zaś oznacza on „niosący światło”. Utożsamia się go też z męską postacią niosącą pochodnie czy jako Gwiazdę Poranną, ponieważ jest jaśniejsza od innych gwiazd i zauważalnie wyróżnia się na niebie.

Co powiedzieli internauci?

Członkowie wspomnianej grupy uznali, że dając takie imię kotu zrobiła mu krzywdę. Do tego jej inspiracja jest conajmniej śmieszna. Niestety tamtejsza społeczność nie była ani tolerancyjna ani wyrozumiała. Zdaniem internautów z Reddita, osoby należące do grupy kociarzy na Facebooku zachowali się małostkowo i przesadnie, wręcz jakby sami mieli problem, a nie problemem  było imię kota.

Źródło: Pixbay

Źródło: Pixbay

Kobieta spotkała się z dużym uznaniem pod swoim postem na Reddicie. Okazało się, że wiele osób na forum również dało takie imię swoim kotom. Chwalili też zdjęcie jej kociaka.

Mało tego, również na żywo kobieta spotkała się z niezrozumieniem ze strony innych ludzi i ich przesadnymi reakcjami. Po przeprowadzce do nowego mieszkania, spotkała swoją sąsiadkę. Kiedy dowiedziała się, że zdrobnienie imienia Lucyfer to Lucy, ta zażądała od właścicielki, aby zmieniła to imię. To totalny obłęd!

 

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować