×

Pani weterynarz podała 5 ras psów, jakich nigdy nie chciałaby mieć. Jej słowa wywołały burzę

Opinia weterynarz dr Whitney Terrel z Alabamy wywołała niemałą burzę. Powodem tego było jej nagranie, które opublikowała na swoim Tik Toku. Opowiada w nim, jakich 5 ras psów, nigdy nie chciałaby mieć. Jej wybór nie spodobał się internautom, którzy nie ukrywali swojego zmieszania. Dla wielu z nich pierwsze miejsce na liście pani weterynarz było ogromnym zaskoczeniem.  

Opinia pani weterynarz wywołała burzę w sieci

Tik Tok to jedna z najpopularniejszych obecnie platform. Publikują na nim zarówno zwykli internauci jak i eksperci. Wykorzystała to również Dr Whitney Terrell z Alabamy w Stanach Zjednoczonych, która jest weterynarzem. Specjalizuje się w chorobach i opiece nad zwierzętami towarzyszącymi, czyli głównie w psach i kotach. Na swoim Tik Toku ujawnia ona kulisy swojej pracy. Jej filmy utrzymane są w lekkim, zabawnym tonie, jednak jeden z ostatnio dodanych wideo zapoczątkował zażartą dyskusję. Przez co internauci byli bardzo poróżnieni.

opinia weterynarz

Dr Terrell opowiada w nich o psach, których nigdy nie chciałaby mieć. Opinia pani weterynarz oparta została na jej wiedzy i doświadczeniu. Podała 5 typów ras psów, które jako argumentuje, są bardzo podatne na problemy zdrowotne i behawioralne.

Top 5 ras psów, których weterynarz nie chciałaby adoptować

Lista dr Terrell zawiera w sobie psy, które cieszą się ogromną popularnością jak i tych, które chętnie kupują celebryci. Film ma już blisko 9 milionów wyświetleń, a pod nim pojawiło się wiele komentarzy zbulwersowanych internautów. Opinia weterynarz dotycząca wskazanych ras była dla nich szokująca. Wśród ras psów są hybrydy stworzone z rasowych psów – cavaleria i pudla. Są to wszystkie rasy, których nazwy kończą się na „poo” lub „doodle”. Weterynarz przyznaje, że przy krzyżowaniu ras pod uwagę brany jest wyłącznie ładny wygląd. Dlatego też takie psy obciążone są wieloma chorobami. Jak wygląda zatem lista dr Terrell?

Miejsce 5 – Grzywacz chiński

Lekarka wyjaśniła, że ze względu na gładką, pozbawioną futra skórę, nie zdecydowałaby się na posiadania psa tej rasy. Podobnie zrobiłaby w przypadku takich kotów. Szczególnie, że latem ta rasa narażona jest na poparzenia słoneczne, zaś zimą na przeziębienia, ponadto ich skóra jest podatna na urazy.

opinia weterynarz

Miejsce 4 – Chihuahua

Według weterynarz ta najmniejsza psia rasa charakteryzuje się wyjątkowym przywiązaniem do ukochanego opiekuna, który jest dla nich najważniejszą osobą. Jak sama mówi: „Te psy to po prostu nie moja bajka. Boję się, że mogłabym go nadepnąć, choć bardziej prawdopodobne jest to, że miałabym całe pogryzione kostki”.

opinia weterynarz

Miejsce 3 – Rasy brachycefaliczne, czyli o krótkiej, spłaszczonej kufie

Do tej grupy należą buldogi i mopsy. Chociaż mają one całą rzesze miłośników, dr Terrell ostrzega przed posiadaniem psów o krótkich pyskach, takich jak buldogi francuskie, pekińczyki, mopsy, bostońskie teriery i shih tzu. Dlaczego? Ponieważ chodzi o strukturę ich czaszek i duże prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z oddychaniem. Przez co codzienne funkcjonowanie może zmienić się w pasmo cierpień i bólu.

Wiem, że są urocze i takie słodkie, ale to są rasy psów, które dosłownie nie mogą oddychać. Do tego cierpią na fałdowe zapalenie skóry, alergie, drożdżaki. Chrapią gorzej od mojego męża i puszczają bardzo śmierdzące bąki. – zauważa lekarka.

opinia weterynarz

Miejsce 2 – Owczarek niemiecki i belgijski malinois

Fakt, że te dwie rasy znalazły się na liście dr Terrell, z pewnością nie spodobał się jej odbiorcom. Wyjaśnia jednak, dlaczego to zrobiła. Opinia weterynarz mówi jasno, że przedstawiciele tych dwóch ras są naprawdę wspaniałymi psami i mają ogromny potencjał jako zwierzęta pracujące w policji, wojsku czy służbach ratunkowych, ale jednocześnie może on zostać doszczętnie zaprzepaszczony w wyniku nieodpowiedniego treningu.

95 procent z psów, które widzimy w klinice, chce odgryźć ci twarz, ponieważ nie są odpowiednio przeszkolone. Wiem, że nie byłabym w stanie odpowiednio wyszkolić takiego psa, ponieważ nie mam na to czasu. Jeśli myślisz o adopcji jednego z tych psów, nie rób tego lekkomyślnie, ponieważ potrzebują one dużo uwagi. – wyjaśnia kobieta.

opinia weterynarz

Miejsce 1 – Goldendoodle i mieszanki pudli

Na pierwszym miejscu zestawienia uplasowały się tak uwielbiane ostatnimi czasy hybrydy powstałe z połączenia pudla z golden retrieverami, cavalierami, labradorami, maltańczykami i wieloma innymi rasami. Te psiaki charakteryzują się hipoalergicznością, dzięki czemu mogą je posiadać osoby z alergią na psią sierść. Wiele celebrytów chwali się swoimi pupilami tej rasy. Niestety kryją one swoją ciemną stronę, a raczej ich hodowli. Dlaczego? Ponieważ hodowcy rozmnażają je w niekontrolowany sposób i tym samym narażają czworonogi na choroby genetyczne. Szczególnie, że skupieni są wyłącznie na uzyskaniu uroczego wyglądu i otrzymaniu z ich sprzedaży dużego zarobku. Taki nierasowy mieszaniec może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. To wzbudza zdecydowany sprzeciw pani weterynarz.

opinia weterynarz

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zszokowanych internautów, którzy bronili swoich pupili. Chociaż znaleźli się też tacy, którzy nie kwestionowali wyboru lekarki. Poparcie dla niej wyrazili koledzy i koleżanki z branży, a także trenerzy czy groomerzy zwierząt. Nagranie zobaczysz poniżej. Wideo obejrzało już ponad 9 milionów osób!

@dr.terrellpetvet

#5thingschallenge #veterinarian #dogs #fypシ

♬ original sound – Dr. Terrell – Pet Vet

Może Cię zainteresować