×

Wystawili na ogródku wannę dla ptaków, a oto co w niej znaleźli. Takie rzeczy tylko w Australii

Pewna rodzina z Australii wystawiła przed swoim domem specjalną wanienkę dla ptaków. Liczyli, że w ten sposób przyciągną na swój ogródek wiele szczęśliwych, latających stworzeń. Rezultat bardzo różnił się jednak od tego zamierzanego.

Nieoczekiwany gość w wanience

Pewnego dnia rodzina poszła do ptasiej łaźni, aby sprawdzić, czy znajduje się w niej odpowiednia ilość wody. Właśnie wtedy zdali sobie sprawę, że z wanienki postanowił skorzystać dość nieoczekiwany gość. To był pyton dywanowy, który był tak duży, że sam zajął całą wanienkę.

Wezwanie pomocy

Zaniepokojona rodzina natychmiast skontaktowała się ze Stuartem McKenzie z Sunshine Coast Snake Catchers 24/7, który zapewnił ich, że nie ma powodu do zmartwień.

„Węże często można spotkać w okolicach wody, ponieważ one lubią schłodzić się podczas upalnego dnia. Być może ten pyton akurat przechodził fazę złuszczania się skóry, a kąpiel wodna z pewnością pomogła mu w tym procesie.

Doradziłem tej rodzinie, aby zostawili tak węża, a on po czasie na pewno odejdzie sam. Tak też zrobili. Wkrótce poinformowali mnie, że nieoczekiwany gość ruszył dalej w drogę. Jak widać wszystko dobrze się skończyło” – przyznał Stuart McKenzie.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować