×

Lecący w powietrzu wąż dosłownie zelektryzował mieszkańców. Wideo hitem Internetu

Do sieci trafił filmik, na którym widać, jak wąż skacze z kilku metrów z dachu domu na ziemię. To niecodzienny widok, który naprawdę zaskakuje. Wąż-akrobata wykazał się nie lada sprawnością. Wszystko nagrała kamera. Wideo jest hitem Internetu.

Wąż skoczył jak prawdziwy akrobata!

Wydawać by się mogło, że węże nie mają zdolności akrobatycznych, a jedynie pełzają po ziemi. Jednak pewien gad z Australii pokazuje, że na wiele go stać. W pewnym momencie, będąc na dachu budynku, zrobił coś, czego nikt po nim by się nie spodziewał. Przygotował się i… skoczył z kilku metrów z dachu na ziemię. Wszystko się nagrało, a osoby, które to widziały na żywo, ten skok wpędził w osłupienie! A u niektórych wzbudził strach – niektórzy zarzekali się więc, że nigdy nie wyjdą z domu! Oczywiście była to forma żartu.

Liza Van Gelder, która zajmuje się wężami, wyjaśnia że ​wąż mógł próbować szukać cienia lub uciec, aby się ukryć, stąd właśnie zmuszony był do dokonania tego widowiskowego skoku. Szczególnie, że węże są łatwym celem dla ptaków, dlatego mogła to być też próba ucieczki. Dodała, że chociaż może wydawać nam się to zaskakujące, węże naprawdę potrafią się wspinać i wcale nie jest to rzadkością!

Sama widywała wiele osobników wspinających się po parapetach, balkonach, dachach i w innych miejscach. To niesamowity widok! Nagranie skomentował też świadek zdarzenia, radny Mark Booth z Rady Regionalnej Moreton Bay, który nie ukrywał swojego zaskoczenia umiejętnościami węża. 

Węże kochają wspinaczkę!

Specjalistka wspomina też, że na szczęście wąż z nagrania nie jest jadowity i nie spadł na nikogo, przez co mógłby przestraszyć. Według kobiety, na nagraniu widać pospolitego węża drzewnego, który tylko wygląda groźnie.

Wspomniała również, że zdarza się napotkać osobniki, które rzeczywiście mogą zrobić nam krzywdę. Jak to miało miejsce w przypadku mężczyzny z Lockyer Valley, który zmarł po ukąszeniu węża. Liza wyraziła swoje kondolencje dla rodziny zmarłego. Ostrzega przed tym, aby ostrożnie podchodzić do węży i jeśli zauważy się jakiegoś osobnika na swoim terenie, lepiej dla własnego bezpieczeństwa natychmiast wezwać profesjonalnych łapaczy tych zwierząt. 

A oto filmik ze zdarzenia, ma już ponad 10 mln odsłon:

Może Cię zainteresować