×

Grali sobie w golfa, czyhała na nich straszna pułapka. Skrywał się w dołku

W Australii czyhać mogą na nas prawdziwe niespodzianki. Przekonali się o tym golfiści w Sydney, kiedy odkryli, że na polu golfowym jest wąż. Gracze z The Coast Golf and Recreation Club, mieszczącym się na południowym wybrzeżu Sydney, byli zszokowani, kiedy zobaczyli wielkiego, czarnego węża, który schronił się w dołku.

Wąż leżał w dołku 

Węże nie są niczym rzadkim w Australii. Podczas gry w golfa gracze z The Coast Golf and Recreation Club znaleźli niemałą niespodziankę. Odkryli, że w dołku znajduje się wielki, czarny wąż! Po prostu byli w szoku! Przedstawiciel klubu golfowego powiedział, że mierzący prawie 2 metry wąż szukał schronienia przed palącym upałem. Był to gad z gatunku Pseudechis porphyriacus, który jest jadowitym wężem z rodziny zdradnicowatych.

Każdy potrzebuje przerwy od upału, kiedy jest tak gorąco, nawet dzikie zwierzęta. – powiedział. 

To nie pierwszy raz

W pewnym momencie wąż wychylił łeb z dołka i pokazał swoje prawdziwe, czarne oblicze. Ten moment został nagrany i trafił potem na Instagram pola golfowego. Wygląda to naprawdę intrygująco!

Jednak to nie jedyny taki przypadek. Okazuje się, że znany amerykański komik, Andy Lee, spotkał podczas gry w golfa z przyjaciółmi wielkiego węża tygrysiego w bunkrze na polu golfowym Barnbougle Lost Farms na Tasmanii.

Podobna sytuacja zdarzyła się w 2016r. Wtedy miała miejsce konfrontacja golfistów na polu golfowym Paradise Palms w Cairns z czterometrowym pytonem.

To, co sprawiło, że doświadczenie było jeszcze bardziej przerażające, to fakt, że gigantyczny gad był zajęty zjadaniem kangura. Dyrektor generalny Paradise Palms, Declan McCollam, powiedział, że chociaż doświadczenie to mogło być szokiem dla golfistów, to lokalne pytony zwykle nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. 

Wąż nie jest szkodliwy dla ludzi… kiedy skończył trawić kangura, wrócił do buszu. – powiedział McCollam.

Mimo wszystko zawsze radzimy zachować ostrożność. Dzika przyroda potrafi być zaskakująca i niebezpieczna.

 

Może Cię zainteresować