×

Kobieta przeskakuje płot odzielający ją od lwów w zoo. Staje z nimi oko w oko

Zoo to doskonałe miejsce, w którym można podziwiać różne okazy zwierząt, które nie zawsze występują w naszym kraju. Dzięki nim jesteśmy w stanie na żywo zobaczyć np. słonie czy żyrafy, bez konieczności lotu do Afryki. Pracownicy ogrodów zoologicznych umożliwiają odwiedzającym zobaczenie tych zwierząt z bardzo bliska. Zachowanie bezpiecznej odległości przeważnie wystarcza, by chronić zarówno ludzi, jak i zwierzęta.

Łamanie zasad i regulaminu tego miejsca nie jest wskazane. Nawet jeśli wydaje nam się, że zwierzę za ogrodzeniem nic nam nie zrobi… Tak naprawdę to dzikie stworzenia, którego zamiarów nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jednak pewna kobieta postanowiła postąpić inaczej. Przeszła przez płot dzielący ją z lwami i stanęła z nimi oko w oko.

Bronx zoo w Nowym Jorku jest domem dla licznych gatunków. Jednym z nich są lwy afrykańskie. Odwiedzający mają okazję z bardzo bliskiej odległości podziwiać te majestatyczne stworzenia. Ale oczywiście wszystko przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Przy zagrodzie lwów jest niski płot. Zatem zwierzaki są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Wystarczy podejść wystarczająco blisko, by odczuć ten dreszczyk. Nie znajdziesz tu wysokich czy szklanych ogrodzeń, które odgradzają zwierzaki – powiedział John Rubbo, odwiedzający zoo

Przeskoczyła przez ogrodzenie

Jednak nie każdy podziela zdanie Johna. Kobieta o której mowa czuła niedosyt. Postanowiła przejść przez płot i jeszcze bardziej zbliżyć się do lwów. Narażała własne życie. Tylko po co? Dla filmu czy zdjęcia?

Wideo, na którym cała ta niebezpieczna sytuacja została nagrana trafiło na Instagram 28 września. Najwyraźniej kobieta musiała być dumna z tego, co zrobiła… Pod wideo napisała:

To zabawne, że w oddali słychać przestraszonych dorosłych. Tylko dzieci i ja nie krzyczeliśmy. Naprawdę nie czułam strachu, stojąc w tym miejscu

Inni odwiedzający nie wierzyli, że to dzieje się naprawdę

Kobietę, lwy i ludzi dzielił niski płot. Wystarczyłoby, ażeby dziki zwierzak zaatakował, a tłum zacząłby uciekać w popłochu. Kto wie, jak zachowałby się lew. Czy nie przeskoczyłby płotu i nie pobiegł za innymi? Pod postem z wideo pojawiło się sporo komentarzy, oto niektóre z nich:

Naprawdę nie powinnaś tego robić!

To czysta głupota a nie odwaga. Myślałaś wyłącznie o sobie. A Twoje zachowanie mogło przynieść konsekwencje też innym odwiedzającym

Dziewczyno, Ty chyba w ogóle nie myślisz…

Nie tylko stała nieruchomo za ogrodzeniem, ale też usiłowała zwrócić uwagę lwa

Kobieta bez problemu przeszła przez płot. Wydawało by się, że to już i tak duże ryzyko. Ale ona uważała inaczej. Nie stała nieruchomo, tylko machała rękoma, by zwrócić na siebie uwagę dzikiego zwierzęcia. Całe szczęście lew nie zaatakował, ani nie zareagował agresywnie. Po prostu się przyglądał.

Ta sytuacja była poważnym naruszeniem i bezprawnym wykroczeniem. Mogła doprowadzić do poważnych obrażeń, a nawet śmierci innych ludzi. W naszym zoo obowiązują zasady, których powinien przestrzegać każdy, bez wyjątku. Nie bez powodu każda zagroda jest odgrodzona od odwiedzających. Jeśli ktoś tego nie rozumie, widocznie nie powinien przychodzić do ogrodu zoologicznego – takie oświadczenie wydało Bronx zoo

Uważacie zachowanie kobiety za nieodpowiedzialne?

Fotografie: Instagram

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować