×

Wchodząc do ZOO napotyka ich brzydki zapach. Idąc dalej, nie mogli powstrzymać łez

Te szokujące zdjęcia ukazują cierpienie niewinnych zwierząt i tragiczne wręcz warunki panujące w islamskim ZOO. Wychudzona i skulona lwica została znaleziona w nędznej klatce, która znajdowała się na odsłoniętych przewodach wyzwolonego z grupy terrorystycznej parku. To tylko jeden z licznych, przerażających widoków, jakie można było tam dostrzec…

Reklama

Lew znajdujący się w klatce spogląda na martwą lwicę, która zmarła prawdopodobnie z głodu.

A oto skulony i przerażony lew. Po prawej zaś stronie widzimy zamkniętego w ciasnym pomieszczeniu niedźwiedzia.

Fotografie pokazują brudne, zaniedbane do granic możliwości klatki, gdzie wygłodzone zwierzęta były przetrzymywane podczas panowania w tym rejonie terrorystów.

Podobnie jak większa część miasta, niegdyś spokojny park dla zwierząt został zniszczony poprzez walki między siłami irackimi, a islamskimi bojownikami państwowymi.

Sąsiedzi stale dokarmiali zwierzęta, jednak gdy wojna osiągnęła punkt kulminacyjny, zakazano ludziom opuszczania swoich domów. Wiele zwierząt padło wtedy z głodu. Inne z kolei uciekały lub zostały zabite.

Grupa interwencyjna przeciwko państwu islamskiemu Mosul Eye dodała zdjęcia z rozpaczliwą prośbą o pomoc skierowaną do organizacji charytatywnych działających na rzecz zwierząt.

Reklama

Oczywiście, pomoc przyszła bardzo szybko. Jednym z pierwszych wolontariuszy był Saif al-Bassef, który został wysłany przez Organizację Kurdystanu. Dostarczał znaczącą część żywności przez cały miesiąc.

Kiedy nauczycie się dbać o zwierzęta, wtedy poznacie wartość ludzkiego życia… To jest ze sobą ściśle powiązane i nie ma tutaj części, która jest bezwartościowa – dodaje grupa Mosul Eye.

Żadne zwierzę nie zasłużyło na tego typu traktowanie. To istoty, które zostały stworzone do tego, aby żyć w swoim naturalnym środowisku. Niestety, ludzie są zdolni do wszystkiego…

Reklama

Może Cię zainteresować