×

Adopcja zwierzaka jest dużo lepsza niż kupno. Mamy aż 10 dowodów

Kiedy decydujemy się na zwierzaka, to wybieramy się do schroniska lub do hodowcy. Pierwsza opcja staje się jednak coraz bardziej popularna, gdyż w ostatnim czasie ludzie chętnie pomagają zwierzakom w potrzebie. Ta informacja bardzo mnie cieszy. Decyzja o nowym członku rodziny jest bardzo ważna i odpowiedzialna, a w tym artykule chciałabym zachęcić cię do adopcji zwierząt ze schroniska.

Poniżej znajdziesz 10 powodów, które ukazują, że adopcja pupila jest dużo lepsza niż kupno:

#1 Ratujesz czyjeś życie

Źródło: osan.af.mil

Źródło: osan.af.mil

Wiele zwierząt ze schronisk, które przez długi czas nie znajdą domów, zostają poddane eutanazji. Adoptując zwierzaka, nie tylko ratujesz jego życie, ale także zmieniasz je o 180 stopni.

#2 Uczysz skrzywdzonego zwierzaka miłości

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Zwierzęta, które trafiły do schroniska, wcześniej doświadczyły jedynie krzywdy i cierpienia. Jeżeli dasz takiemu futrzakowi dom, pokażesz mu, że nie wszyscy ludzie są źli. Nauczysz go, czym jest ciepło oraz miłość. Czy to nie wspaniałe?

#3 Zwalczasz problem przepełnienia schronisk

Źródło: flickr.com

Źródło: flickr.com

W Polsce wciąż istnieje problem niekontrolowanego rozrodu psów. W związku z tym wiele z nich trafia do schronisk, przez co placówki są potem przepełnione. Po przez adopcję walczysz z tym problemem.

#4 Pomagasz zwalczać pseudohodowle zwierząt

Źródło: change.org

Źródło: change.org

Ludzie często kuszą się na rasowego szczeniaka za niską cenę. Niestety takie pieski zazwyczaj pochodzą z pseudohodowli, w których nie zwierzaki się liczą, lecz pieniądze. W takich miejscach panują przerażające warunki, a czworonogi często są chore i osłabione.

Zamiast kupować szczenię za 600 zł, lepiej wybrać się do schroniska. W ten sposób walczymy z pseudohodowlami.

#5 Możesz sprawić, że ostatnie chwile starszego zwierzaka będą pełne miłości

Źródło: thedodo.com

Źródło: thedodo.com

Do schronisk trafia wiele starszych zwierząt, które znudziły się swoim właścicielom. Adoptując takiego pupila, podarujesz mu największy prezent – swoje ostatnie dni, miesiące lub lata spędzi przy boku kochających ludzi. To jest wspaniałe!

#6 Możesz adoptować zwierzaka, który zna już kilka komend

Źródło: youtube.com

Źródło: youtube.com

Gdy kupujesz szczeniaka, musisz nauczyć go wszystkiego od podstaw. Psy w schroniskach często znają już kilka komend oraz trików.

#7 Adoptujesz zwierzaka, który był pod profesjonalną opieką weterynaryjną

Źródło: safebee.com

Źródło: safebee.com

Zanim zwierzaki są oddawane do adopcji, najpierw są dokładnie sprawdzane oraz badane przez weterynarza. To znaczy, że jeżeli przygarniesz takiego pupila, będziesz dokładnie znać jego stan zdrowia.

#8 Twój zwierzak będzie już zaczipowany oraz wykastrowany/wysterylizowany

Zazwyczaj zwierzaki w schroniskach posiadają już mikroczipa, a także zostały już wysterylizowane lub wykastrowane. To bardzo ważne, gdyś w ten sposób unikamy wielu chorób, a także walczymy z problemem niekontrolowanego rozrodu zwierząt.

#9 Za zwierzaka ze schroniska nie musisz zapłacić

Nie musisz wydawać kilku tysięcy na zwierzaka ze schroniska. Jedyne, co musisz dać od siebie to miłość.

#10 W zamian otrzymasz masę miłości

Źródło: jezebel.com

Źródło: jezebel.com

W schroniskach znajduje się pełno zwierząt, które marzą o tym, aby być dla kogoś ważne. Jeśli adoptujesz takiego pupila, on da ci w zamian niewyobrażalną ilość miłości. Będzie ci wdzięczny, że odmieniłeś jego życie!

I co, przekonałeś się?

Może Cię zainteresować