×

Mechanik wyciąga plecak ze śmietnika i dokonuje wstrząsającego odkrycia

RJ pracuje na co dzień jako mechanik. Nie spodziewał się, że w zwykły dzień pracy dojdzie do zdarzenia, które tak bardzo odmieni jego życie. Na co dzień mężczyzna pracuje w warsztacie samochodowym Midas w mieście Shakopee w stanie Minnesota. Kiedy usłyszał dźwięki dobiegające z pobliskiego śmietnika, postanowił sprawdzić, co się dzieje. Odkrył wtedy straszną prawdę…

Szczeniak doznał ogromu przemocy

To miał być dzień jak co dzień. RJ, pracujący jako mechanik, zajmował się swoimi obowiązkami. Kiedy wyszedł z warsztatu, aby wynieść śmieci, usłyszał głośne dudnienie ze śmietnika. Początkowo uznał, że to szop, jednak intuicja kazała mu sprawdzić, co się dzieje. I dobrze, że się jej posłuchał, ponieważ to, co odkrył w środku, było szokujące. Okazało się, że w śmietniku znajduje się szczeniak! Niestety zwierzak nosił na sobie znaki maltretowania, a później ktoś się go pozbył jak zużytą zabawkę.

Mechanik doznał szoku

Malucha ktoś porzucił w zapiętym plecaku, z którego zwierzak desperacko próbował się wydostać. Jak można było zrobić coś takiego tak niewinnej istocie?! To prawdziwy brak słów!

Kiedy RJ otworzył plecak, był w szoku! Zobaczył słodką główkę szczeniaka, który wpatrywał się w niego z radością, że w końcu ktoś go uwolnił. Serce się łamie na myśl, co wcześniej przeżył ten biedny, niczemu winny psiak.

RJ omal nie uronił łzy, ale powstrzymał się, wiedząc że musi zachować jasność umysłu. Od razu po pracy zabrał malucha do weterynarza. Psiak otrzymał imię Midas. Weterynarz podczas badania potwierdził, że czworonóg ma na ciele wiele oznak maltretowania. Miał złamaną szczękę i infekcję bakteryjną w płucach, od razu wdrożono leczenie.

Psiak zaczął nowe życie

RJ bardzo przejął się tym, co spotkało biednego Midasa. Dlatego bez wahania postanowił go adoptować i dać mu szansę na nowe życie. Najpierw jednak chciał sprawdzić, czy nie został komuś skradziony. Chciał sprawdzić jego historię, ale było to bardzo trudne, ponieważ w plecaku poza psem nie znajdowały się żadne inne ślady, które mogłyby naprowadzić RJ lub policję na jego dawnego właściciela.

Departament Policji w Shakopee przypomina właścicielom psów, aby nie porzucali swoich zwierząt w ten sposób, jak stało się to w przypadku Midasa. Jeśli chcemy oddać psa, istnieje wiele bardziej humanitarnych sposobów na znalezienie mu nowego domu, na przykład oddanie do schroniska.

Jeśli chcesz się pozbyć zwierzaka, zachęcamy do zrobienia tego w sposób humanitarny. Dzięki mediom społecznościowym i Internetowi na wyciągnięcie ręki nie brakuje możliwości znalezienia osoby chętnej do zmiany domu dla Twojego zwierzaka. — napisała w swoim komunikacie policja.

Chociaż historia Midasa ma szczęśliwe zakończenie, mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Dobrze, że los sprawił, że na drodze psiaka stanął RJ.

https://www.youtube.com/watch?v=jwc6ly0yYu8

 

 

 

Może Cię zainteresować