×

Do kliniki trafił niezwykły, złoty zwierzak. Jego wygląd ściągał na niego niebezpieczeństwo

Czasami zdarza się nam widzieć tak niepowtarzalne i wyjątkowe zwierzęta, że aż trudno uwierzyć nam w ich prawdziwość. Z pewnością do takiej grupy zwierząt należy złoty opos, który został uratowany przez Klinikę Weterynaryjną i Szpital dla Zwierząt Boronia w Victorii (Australia). Słodki futrzak podbił serca internautów z całego świata, a wszystko przez jego wyjątkowy kolor. Tylko na niego spójrz!

Oto wyjątkowy złoty opos:

Zwierzak został uratowany

W 2018 roku do Kliniki Weterynaryjnej i Szpitala dla Zwierząt Boronia trafiła wyjątkowa odmiana oposa. Złoty kolor zwierzęcia wynika z mutacji, która powoduje niski poziom melaniny pigmentowej.

Złote oposy są bardzo rzadkie na wolności. Niestety przez to umaszczenie zwierzaki są narażone na duże niebezpieczeństwo – ich wyróżniający kolor staje się bardziej widoczny dla drapieżników.

Bezpieczne życie

Na szczęście ten słodki opos nie będzie musiał się o nic martwić. Został uratowany i do końca swoich dni będzie bezpiecznie żył w rezerwacie przyrody, gdzie nie będzie grozić mu żadne niebezpieczeństwo.

Pikachu?

Chociaż zazwyczaj oposy nie są określane jako urocze, to ten mały chłopak skradł serca internautów z całego świata. Przez jego wygląd ludzie zaczęli go nawet porównywać do popularnego pokemona Pikachu. Cóż, podobieństwo jest naprawdę uderzające!

„Nigdy nie myślałem, że zobaczę Pikachu w prawdziwym życiu!” – napisał jeden z użytkowników na Instagramie.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować