×

Zapierające w piersiach spotkanie z grupą majestatycznych, dzikich kotów

Podczas jazdy po zaśnieżonej drodze w Kanadzie, Leona Klassen i jej mąż, Ron, natknęli się na scenę, której długo nie zapomną. Tam, w zimowym krajobrazie, tuż przy drodze, na spacer wyszło pięć cudownych rysi. Para postanowiła zjechać na pobocze, aby lepiej im się przyjrzeć.

Źródło: Leona Klassen

Źródło: Leona Klassen

Niezwykła scena

Byliśmy oszołomieni. Żadne z nas nigdy nie widziało rysia na żywo, nie mówiąc już o pięciu na raz. – przyznała Leona Klassen.

Notorycznie nieuchwytne dzikie koty, których długa, puszysta sierść, zapewnia im ciepło w zimnie, wydawały się zupełnie nie przejmować, że Leona robi im zdjęcia.

Były ciche i spokojne. Wiedziały, że tam jesteśmy, ale nie miały nic przeciwko temu. – mówi Leona Klassen.

Źródło: Leona Klassen

Źródło: Leona Klassen

Widok zapierający dech w piersiach

Leona i jej mąż obserwowali, jak rysie z gracją poruszają się po zaśnieżonym krajobrazie — przyglądając się z bliska dynamice ich rodziny.

Kiedy mama stanęła, wszystkie się zatrzymały. A kiedy się ruszyła, reszta poszła za nią. Była majestatyczna, niczym królowa. Dosłownie zapierała dech w piersiach. – stwierdziła Leona.

Źródło: Leona Klassen

Źródło: Leona Klassen

Wkrótce, niesamowita scena dobiegła końca, a dzikie koty przeszły przez ulicę i ruszyły dalej

Źródło: Leona Klassen

Źródło: Leona Klassen

Dla szczęśliwej pary, ten niezwykły widok na zawsze pozostanie w ich wspomnieniach

To było spotkanie, którego ani Ron ani ja nigdy nie zapomnimy. – dodała Leona.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować