×

Starsza kobieta zabita przez 3-metrowego aligatora. Wpadła do stawu, gdzie czaił się zwierzak

Do ogromnej tragedii doszło w zamkniętym osiedlu dla dorosłych w Karolinie Południowej. 88-letnia kobieta wpadła do stawu, w którym czaił się aligator. Niestety nie przeżyła.

88-latka zabita przez aligatora

Starsza kobieta została zabita przez aligatora w zamkniętym osiedlu Sun City Hilton Head. 88-letnia Nancy Becker wpadła do stawu, w którym czaił się groźny zwierzak. W tym roku jest to czwarty potwierdzony śmiertelny atak aligatora w Stanach Zjednoczonych i drugi w Karolinie Południowej.

Nie była w stanie wydostać się z pułapki

Jak poinformowało biuro szeryfa w komunikacie prasowym, służby ratunkowe wyłowiły ciało Nancy Becker około godziny 13:00. Władze przyznały, że w poniedziałek rano mieszkanka Sun City Hilton Head  wykonywała prace ogrodowe w pobliżu stawu, kiedy nagle wpadła do wody. Niestety, nie była w stanie wydostać się z pułapki i uciec przed atakiem aligatora.

Major Angela Viens z Biura Szeryfa Hrabstwa Beaufort poinformowała, że członkowie Departamentu Zasobów Naturalnych Karoliny Południowej robią wszystko, aby schwytać zwierzaka.

Aligator został zidentyfikowany jako samiec o długości prawie 3 metrów. Jak podają władze, ostatecznie został schwytany ze stawu w poniedziałkowe popołudnie i zabity.

Sun City Hilton Head to rozległa społeczność licząca ponad 16 tysięcy aktywnych starszych mieszkańców. Major Angela Viens szacuje, że w gminie znajduje się ponad 200 stawów i lagun.

24 czerwca inny mieszkaniec Karoliny Południowej został zabity przez aligatora w pobliżu stawu tuż za Myrtle Beach.

W tym roku na Florydzie odnotowano jeszcze dwa śmiertelne ataki aligatorów. Ofiarami byli: 47-letni mężczyzna (do ataku doszło 31 maja) oraz 80-letnia kobieta, która 15 lipca wpadła do stawu w pobliżu pola golfowego.

Ciało 47-letniego Seana Thomasa McGuinness zostało znalezione bez trzech kończyn w jeziorze na Florydzie. Starsza kobieta, zidentyfikowana jako Rose Marie Wiegand, wpadła do stawu, a następnie zaatakowały ją dwa aligatory.

Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie przyznaje jednak, że pomimo tych strasznych historii, do ataków aligatorów na ludzi dochodzi bardzo rzadko. Dodają, że masz większe szanse zostać zaatakowany przez niedźwiedzia grizzly w Parku Narodowym Yellowstone niż być zaatakowany przez aligatora na Florydzie.

Aligatory można znaleźć wzdłuż całego południowego wybrzeża oraz w części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ale najczęściej występują w Luizjanie i na Florydzie. Zamieszkują również niektóre tereny podmokłe w Teksasie, Oklahomie i Arkansas.

 

 

 

*miniaturka ma charakter poglądowy

 

 

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować