×

W tym roku rzeź delfinów bardziej krwawa niż kiedykolwiek. Pobito wszelkie rekordy

Na Wyspach Owczych co roku odbywa się kontrowersyjna rzeź delfinów, podczas której ginie mnóstwo bezbronnych zwierząt. Ludzie bestialsko zabijają te wspaniałe stworzenia i chodzą w wodzie pełnej krwi. Niestety tego roku pobito rekord – smierć poniosło aż 1428 zwierząt.

Rzeź delfinów zakończona rekordem

Święto grindadrap odbyło się w zatoce Skalabotnur u wybrzeży Eysturoy w archipelagu Wysp Owczych. Zazwyczaj podczas wydarzenia zabijano około 1000 delfinów, jednak dane z tego roku przerażają. BBC podaje, że tym razem pobito wszelkie rekordy, a liczba ofiar zszokowała nawet mieszkańców Wysp Owczych. Podczas rzezi zabito aż 1428 delfinów.

Przerażający obraz

Do sieci trafiły przerażające zdjęcia z wydarzenia, które wręcz mrożą krew w żyłach. Na plaży ustawione są ciała poległych zwierząt, a wokół nich unoszą się fale zabarwione krwią – wiele zwierzaków dobija się bowiem dopiero na płyciźnie. Co dalej dzieje się z delfinami? Mieszkańcy dzielą się nimi i wykorzystują je na mięso, które tak bardzo cenią. Dla nich cała ta rzeź ma jednak spore znaczenie kulturowe.

Źródło: newspix.pl

Źródło: newspix.pl

Kontrowersje wokół wydarzenia

Co roku rzeź delfinów budzi ogromne kontrowersje, a wydarzenie jest bardzo krytykowane. Obrońcy praw zwierząt mają nadzieję, że któregoś dnia uda się całkowicie zakończyć tą barbarzyńską tradycję, jednak nie jest to łatwe – dla ludzi biorących udział w rzezi wydarzenie ma ogromny aspekt kulturowy. Co ciekawe, tego roku nawet sam szef związku poławiaczy przyznał, że tym razem połów miał zbyt dużą skalę. Dodał jednak, że prawa nie złamano.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować