×

Do środka ich domu przedarła się puma. Stanęli z dzikim zwierzakiem twarzą w twarz

Wyobraź sobie, że siedzisz w swoim domu, a w pewnym momencie do jego środka przedostaje się dzika puma. To może brzmieć jak żart, ale taka sytuacja wydarzyła się naprawdę. Puma weszła do jednego z domów w mieście Sonora (Kalifornia, USA).

Reklama

Dzika puma wdarła się do ich domu

Ed i Kathy Suddeth byli w swoim domu, kiedy nagle natknęli się na niespodziewanego gościa w postaci pumy. Zwierzak w jakiś sposób musiał przedostać się przez drzwi wejściowe.

„Stanęliśmy twarzą w twarz z dziką pumą, która znalazła się w naszym salonie. Ani my ani zwierzak nie mieliśmy pojęcia co zrobić. Gdy puma nas zobaczyła, chciała wydostać się na zewnątrz. Szybko się jednak zdezorientowała i zamiast tego ukryła się w łazience” – opowiadają Suddethowie.

Na miejscu pojawiła się pomoc

Gdy zwierzak robił swój obóz w łazience, Suddethowie zadzwonili po pomoc. Na miejscu natychmiast pojawili się pracownicy California Department of Fish and Wildlife. Specjaliści szybko opracowali plan, aby umożliwić pumie powrót na wolność.

Reklama

Szczęśliwy finał

„Na zewnątrz domu umieściliśmy drabinę, a za zgodą właścicieli szyba w łazience została wybita. Po kilku minutach puma wydostała się ze swojej kryjówki i powróciła do naturalnego środowiska. Wszystko dobrze się skończyło” – przyznali pracownicy California Department of Fish and Wildlife.

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować