×

Puma spędziła 20 lat na łańcuchu i straciła już nadzieję na lepszy los. Stała się przygnębiona

Poznaj pumę o imieniu Mufasa. Zwierzak spędził 20 ostatnich lat przykuty do łańcucha. Dodatkowo był wykorzystywany i tresowany do występów w cyrku. Po takim czasie biedny Mufasa stracił już nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mógł cieszyć się życiem pumy. Stał się wycofany i przygnębiony.

Reklama

Mufasa spędził 20 lat na łańcuchu

Zwierzak stał się smutny i przygnębiony

Mufasa każdego dnia marzył o wolności. Chciał przenieść się do zupełnie innego miejsca i zapomnieć o przeszłości. Po takim czasie stracił już jednak nadzieję na lepsze jutro.

Pewnego dnia los uśmiechnął się do pumy

O zwierzaku dowiedzieli się wolontariusze z organizacji Animal Defenders International i wzięli sprawy w swoje ręce. Mufasa w końcu ujrzał cień nadziei!

Reklama

„Poszliśmy do właścicieli cyrku i błagaliśmy ich, żeby oddali nam Mufasę. Na początku się nie zgadzali, ale w końcu ulegli. Ta puma w końcu znalazła się w naszych rękach!” – mówią wolontariusze.

Zwierzak został przewieziony do sanktuarium

Ratownicy uwolnili pumę z więzienia i przenieśli pumę do specjalnej klatki, którą włożyli do ciężarówki. Mufasa został przewieziony do sanktuarium, które znajduje się w peruwiańskim lesie deszczowym.

„W naszym sanktuarium warunki są zbliżone do tych naturalnych. Niestety wypuszczenie go na wolność byłoby niebezpieczne, ponieważ po tylu latach Mufasa stracił większość swoich naturalnych instynktów.”

Teraz Mufasa w końcu cieszy się dogodnym życiem

Nigdy więcej łańcuchów, nigdy więcej ciasnej klatki i nigdy więcej przymusowych występów w cyrku. Teraz ta puma w końcu żyje w dogodnych warunkach i wygląda na to, że jest szczęśliwa. Mufasa odkrywa świat na nowo. Stracił wiele lat, ale jego przyszłość kreuje się lepiej niż kiedykolwiek.

Reklama

Całą podróż Mufasy możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

 

Mufasa – życzę Ci wszystkiego najlepszego!

Reklama

Może Cię zainteresować