×

Orangutan wyciąga dłoń do obcego mężczyzny, stojącego w rzece

Na zdjęciach uwieczniono niesamowity moment. Orangutan usiłuje prawdopodobnie pomóc obcemu mężczyźnie, który stoi pośrodku rzeki. Wyciąga do niego rękę i czeka na reakcję.

Bohater tego artykułu zamieszkuje las będący pod ochroną na wyspie Borneo. Ktoś spostrzegł go, jak w geście pomocy pochylała się do przodu i wyciągała dłoń w stronę człowieka, który ugrzęzł w błotnistej rzece.

Co skłoniło go do takiego gestu?

Szokujące a zarazem piękne zdjęcia wykonał fotograf, Anil Prabhakar z Indonezji. Wraz z przyjacielem znalazł się w dżungli, gdy doszło do tego niecodziennego zdarzenia. Anil dowiedział się później, że mężczyzna napotkany w lesie jest pracownikiem Borneo Orangutan Survival Foundation. To fundacja non-profit, zajmująca się ochroną zagrożonych gatunków orangutanów.

Mężczyzna znajdował się w błotnistej rzece, ponieważ usuwał z niej węże, które zagrażały małpom. Wtedy jego pracę przerwała zaciekawiona małpka.

Co wydarzyło się później?

Fotograf zdradził, że pracownik fundacji odrzucił pomoc orangutana. W końcu nie zapominajmy, że to dzikie stworzenie, które żyje na wolności. Było po prostu zaciekawione tym, co robi mężczyzna. Przyglądało mu się najpierw z daleka, a później z bliska. Po jakimś czasie obserwacji wyciągnęło rękę, być może w geście pomocy. Jednak nie wiemy tego na sto procent.

Borneo Orangutan Survival Foundation to indonezyjska organizacja non-profit założona w 1991 roku. Ma około 400 członków i opiekuje się obecnie prawie 650 orangutanami.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować