×

34-letnia orangutanka uczy, jak myć ręce. Niezwykłą chwilę uwieczniło sanktuarium

Zapewne większość z nas już o tym wie, ale nie zaszkodzi przypomnieć raz jeszcze. Mycie rąk może pomóc w ochronie przed zarażeniem się koronawirusem. Wcale nie potrzeba do tego specjalnych środków dezynfekujących – wystarczy samo mydło. Pamiętaj aby myć dłonie dokładnie przez minimum 30 sekund. Jeśli potrzebujesz lepszej instrukcji, to mamy dla ciebie świetny filmik, który zainspiruje cię do dbania o higienę osobistą.

Orangutanka o imieniu Sandra wie, jak dbać o higienę

34-letnia orangutanka o imieniu Sandra jest mieszkanką sanktuarium Center For Great Apes. W ostatnim czasie placówka podzieliła się niezwykłym filmikiem, na którym było widać, jak zwierzak myje ręce. Od tego czasu Sandra stała się sławna – filmik obejrzało ponad pół miliona użytkowników!

Ludzie zachwyceni orangutanką

Ludzie byli po prostu zachwyceni Sandrą. Najbardziej podobało im się to, że zwierzak wyglądał tak, jakby mycie dłoni było dla niego przyjemnością. Po umyciu dłoni orangutanka posprzątała teren wokół siebie. Jak widać bardzo lubi czystość!

„Z pewnością szorowała swoje dłonie dłużej niż przez 20 sekund. Dobra robota, Sandra!” – napisało sanktuarium pod filmikiem.

A oto filmik z udziałem Sandry:

https://www.facebook.com/38280772330/videos/209949870214923/

Szczęśliwa mieszkanka sanktuarium

Sandra urodziła się w zoo w Niemczech. Większość czasu spędziła jednak w Buenos Aires, gdzie zmuszona była mieszkać sama bez innych orangutanów. Na szczęście pewnego dnia los się do niej uśmiechnął i otrzymała od życia wspaniały prezent. W listopadzie 2019 roku przybyła do sanktuarium Center For Great Apes, gdzie aktualnie mieszka wraz z 22 innymi przedstawicielami swojego gatunku.

W styczniu br. Sandra świętowała swoje 34 urodziny. W placówce odbyło się nawet wspaniałe przyjęcie zorganizowane przez opiekunów!

Orangutanka jako przykład dbania o higienę

Sandra stała się doskonałym przykładem dla ludzi. Powinniśmy robić to samo co ona i regularnie myć swoje ręce. Jest to ważne przede wszystkim w czasach pandemii.

Jeśli chcesz śledzić dalsze przygody Sandry i jej kompanów, koniecznie odwiedź Facebooka sanktuarium Center For Great Apes. Kliknij TUTAJ.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować