×

Orangutan próbował powstrzymać koparkę, która niszczyła jego dom. Zwierzak był zrozpaczony

Las jest naturalnym środowiskiem orangutanów i stanowi dla nich jedyny dom. Niestety ludzie nieustannie niszczą przyrodę, m.in. po przez wycinanie drzew z lasów. W ostatnim czasie do internetu trafiło szokujące nagranie z orangutanem, który desperacko próbował zatrzymać koparkę, która niszczyła jego dom.

Zwierzak chciał zatrzymać maszynę, ale ześlizgnął się i upadł w stos drzew, które były kiedyś jego domem. Biedny orangutan znów starał się wspiąć z powrotem. Niestety las wokół niego został zniszczony.

IAR

IAR

Przejmująca scena miała miejsce w Borneo Zachodnim, gdy ekipa budowlana wycięła część Lasu Sungai Putri, który był znanym siedliskiem zagrożonych orangutanów borneańskich.

Na szczęście pracownicy International Animal Rescue (IAR) znajdowali się w pobliżu i byli w stanie uratować orangutana. Zwierzak został przeniesiony do odległego, chronionego obszaru lasu.

Ta przykra sytuacja jest kolejnym dowodem na to, że ludzie posuwają się już znacznie za daleko!

https://www.facebook.com/internationalanimalrescue/videos/10156426920389910/

 

„Niestety, takie sceny mają miejsce coraz częściej w Indonezji. Wycinanie drzew spowodowało gwałtowny spadek populacji orangutanów – ich siedliska są niszczone, przez co umierają na skutek głodu.” – napisała organizacja IAR.

IAR

IAR

Las Sungai Putri jest jednym z nielicznych domów, który pozostał dzikim orangutanom borneańskim. Niestety jest zagrożony m.in. przez plantacje oleju palmowego.

Śledztwo Greenpeace w Indonezji ujawniło, że w tym lesie co raz częściej nielegalnie wycina się drzewa. Najczęściej odbywa się to w nocy, nawet w miejscach, gdzie mamy orangutany zbudowały miejsca do wychowania swoich dzieci.

IAR

IAR

Od lat 70. orangutany borneańskie straciły ponad połowę swoich naturalnych siedlisk. Oprócz niszczenia domów, grozi im też zastrzelenie.

„Sungai Putri jest domem dla jednej z największych populacji orangutanów na świecie. Jesteśmy w punkcie krytycznym. Bez lasów one nie przeżyją.”

IAR

IAR

Organizacja IAR cały czas aktywnie działa, aby ochronić naturalne siedliska orangutanów. Pamiętajmy jednak, że działacze potrzebują też naszej pomocy!

 

 

Może Cię zainteresować