×

Podczas wykładów studentka spogląda w górę i zdaje sobie sprawę, że jest obserwowana

Niedawno studentka Australijskiego Uniwersytetu w Newcastle dowiedziała się znacznie więcej niż przewidziano tego dnia w programie nauczania. Dowiedziała się, że jest obserwowana z góry…

Opos wpadający na zajęcia

Najwyraźniej, miejscowy opos w jakiś sposób dostał się do przestrzeni na suficie budynku uniwersytetu i wpadł na zajęcia, aby również się czegoś nauczyć.

Oto zdjęcie bezczelnego oposa obserwującego studentów podczas wykładów. Ten facet często tu przychodzi. – przyznała studentka.

I wcale nie żartowała.

Dom dla wielu gatunków

Po tym, jak mąż studentki udostępnił zdjęcie ciekawskiego oposa na reddit.com, wielu innych studentów z Uniwersytetu w Newcastle przyznało, że spotkania z lokalną przyrodą w tym miejscu wcale nie są rzadkością.

Uniwersytecki Kampus Callaghan znajduje się w naturalnym obszarze, który stanowi dom dla dziesiątek rodzimych gatunków — w tym oposów. Na szczęście, władzom uczelni wcale to nie przeszkadza.

Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie zrównoważonego rozwoju ekologicznego i ochronę tych cennych ekosystemów. – napisał Uniwersytet w Newcastle.

Przez większość czasu oposy są widywane w pobliżu kampusu na zewnątrz, głównie w nocy. Ale zdjęcie zrobione podczas zajęć udowadnia, że można je spotkać również w ciągu dnia.

Zachwycające występy

Na szczęście, studentka nie wydawała się zbyt zaniepokojona tym, że jest obserwowana przez ciekawskiego oposa. Bo niby dlaczego miałaby być?

Nikt się ich nie boi, ponieważ te stworzenia są bardzo przyjazne. – powiedziała.

Materiał filmowy z poprzednich wizyt oposów pokazuje, że ich niespodziewane występy podczas zajęć potrafią być naprawdę zachwycające!

Na szczęście, Uniwersytet w Newcastle i jego studenci wydają się być szczęśliwi, że mogą dzielić swoją uczelnię z tak uroczymi kolegami. Jak przyznała uczelnia, bez nich po prostu nie byłoby tu tak samo!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować