×

Mężczyzna pomaga wyczerpanemu małemu łosiowi przejść przez ulicę i zjednoczyć się z mamą

W niedzielny poranek Andrea Bock przejeżdżała przez Clam Gulch na Alasce, gdy nagle ruch się zatrzymał. Mama łoś i jej dziecko próbowali przejść przez autostradę, ale wyczerpany maluszek nie potrafił wznieść się ponad barierkę. Odseparowana od swojego dziecka mama zaczęła się niepokoić, a ruch na drodze się zatrzymał.

Mały łoś nie potrafił przejść przez barierkę

Andrea Bock siedziała w swoim samochodzie przez około 20 minut, obserwując, jak maluch próbuje przejść przez barierkę.

Maluch zbliżał się do końca barierki, ale za każdym razem mama prowadziła go z powrotem na środek, dalej od końca. Myślę, że powodem, dla którego matka przyprowadzała go z powrotem do środka było to, że był to odcinek, na którym nie było samochodów. – opowiada Andrea.

Czas wziąć sprawy w swoje ręce!

W drodze do domu z wyprawy wędkarskiej w samochodzie utknął także Joe Tate. Mężczyzna także obserwował rozwój dramatu i postanowił podjąć działania, aby ponownie zjednoczyć rodzinę. Andrea nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła.

Po prawie 30 minutach szaleńczego chodzenia tam i z powrotem (ruch uliczny rósł coraz bardziej z minuty na minutę), pojawił się pan, który pomógł maluszkowi przejść przez barierkę. Czekał na odpowiedni moment, kiedy mama była po drugiej stronie autostrady, a wtedy szybko złapał małego łosia i zjednoczył go z matką. – przyznaje Andrea.

Maluszek był wdzięczny za okazaną pomoc

Maluch wyglądał na tak zmęczonego, że praktycznie sam wszedł ramiona tego mężczyzny. To było takie urocze. – dodała Andrea.

Dziękujemy!

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować