×

Przerażająca scena w biały dzień. Jeleń utknął na środku zamarzniętego stawu

Gil Lancour z Cranmore w Wisconsin (USA) stał się świadkiem przerażającej sceny. Zauważył, że na środku zamarzniętego stawu uwięziony jest wystraszony jeleń, który samodzielnie nie jest w stanie wydostać się z pułapki. Mężczyzna wiedział, że musi zrobić wszystko, aby pomóc temu biednemu zwierzęciu.

Jeleń uwięziony na środku zamarzniętego stawu

Gil Lancour zauważył, że na środku zamarzniętego stawu uwięziony jest jeleń. Za każdym razem, gdy zwierzak próbował wstawać, przez śliski lód od razu spadał z powrotem. Mężczyzna wiedział, że jeleń sam nie wydostanie się z pułapki, a więc musiał zrobić wszystko, aby go uratować.

Na ratunek jeleniowi

Gil Lancour zadzwonił do Johna Mossa i poprosił go o pomoc w uratowaniu zwierzaka. Gdy John pojawił się na miejscu, spróbował zbliżyć się jelenia. Zwierzak się spłoszył, a w tym momencie Gil był w stanie go uspokoić, kładąc na nim swoje ręce. Mężczyzna pomyślał, że dobrym pomysłem będzie przesunięcie zwierzaka po śliskim lodzie w kierunku brzegu stawu. To okazał się prawdziwy strasz w dziesiątkę!

W końcu bezpieczny

Gilowi udało się przesunąć jelenia na sam brzeg, a zwierzak w końcu mógł poczuć ulgę. Po wszystkim pobiegł w kierunku lasu. Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie wpadnie w podobne tarapaty!

Całą akcję ratunkową możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować