×

Jaguar rzucił się na kobietę w zoo. Na filmiku zarejestrowano chwilę po ataku

Pewna kobieta przeszła przez ogrodzenie, ponieważ chciała zrobić sobie selfie z jaguarem. Wszystko miało miejsce w Wildlife World Zoo w pobliżu Phoenix w Arizonie. Nie udało się jej jednak, ponieważ dziki zwierzak ją zaatakował. Incydent miał miejsce w sobotę 9 marca, a świadek zdarzenia zarejestrował chwilę po ataku. Płacząca kobieta leżała na ziemi, a na jej ręce znajdowała się głęboka rana.

Kobieta została zaatakowana przez jaguara, bo próbowała zrobić sobie z nim selfie

Chwila po ataku została zarejestrowana na filmiku

Wideo trafiło do sieci, a od czasu publikacji odtworzyło je już ponad 2,3 miliona osób. Filmik możesz obejrzeć poniżej.

 

Wildlife World Zoo odniosło się do sprawy na Twitterze:

„Z przykrością informujemy, że tego wieczoru przed zamknięciem zoo odnotowano incydent z udziałem kobiety, która odwiedziła nasze zoo. Świadkowie zdarzenia przyznali, że owa kobieta przeszła przez ogrodzenie, aby zrobić sobie zdjęcie z jaguarem.

Kobieta została zaatakowana przez żeńską przedstawicielkę jaguara. Doznała obrażeń, które nie zagrażają jej życiu. Na prośbę rodziny na miejsce wezwano pomoc medyczną. Zwierzę w żadnej chwili nie znalazło się poza swoim wybiegiem. Incydent cały czas jest badany.” – poinformowało Wildlife World Zoo na serwisie Twitter.

Źródło: Jennifer Martinez / twitter.com

Źródło: Jennifer Martinez / twitter.com

W kolejnym oświadczeniu zoo obiecało, że po incydencie jaguar nie zostanie poddany eutanazji:

„Możemy obiecać, że nasz jaguar jest w pełni bezpieczny po tym incydencie. Nie zostanie poddany eutanazji.

Należy pamiętać, że jaguar to dzikie zwierzę, a na miejscu znajdują się odpowiednie bariery, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa gościom oraz zwierzakom. To nie wina jaguara, że ktoś zdecydował się przekroczyć ogrodzenie. Mimo wszystko nadal wysyłamy słowa wsparcia dla kobiety oraz jej rodziny.” – pisze Wildlife World Zoo.

Głos w sprawie zabrał także świadek zdarzenia

Świadkami zdarzenia był między innymi Adam Wilkerson oraz jego matka. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się w porę uratować kobietę.

„Byłem w zoo, kiedy nagle usłyszałem czyjeś głośne krzyki i wołanie o pomoc. Szybko pobiegłem w tym kierunku, aby sprawdzić, co się dzieje. Nie miałem pojęcia, jaki widok zastanę, ale ani przez chwilę o tym nie myślałem.

Wtedy zobaczyłem, że jaguar wbija pazury w jakąś kobietę. Moja mama w jakiś sposób odwróciła uwagę zwierzaka, pokazując mu butelkę z wodą. Wtedy jaguar puścił kobietę, a nam udało się ją odciągnąć. W tej chwili ona zemdlała.” – powiedział Adam Wilkerson dla telewizji CNN.

Dzikie zwierzęta nigdy nie będą zachowywać się tak jak zwierzęta domowe

Ludzie często zapominają, że dzikie zwierzęta mają swoje zachowania oraz rządzą się swoimi prawami. Powinno to być rzeczą oczywistą, że nigdy nie należy dobrowolnie dotykać, głaskać ani w żaden inny sposób zaczepiać takich zwierząt.

Niestety ludziom wciąż brakuje wiedzy na temat interakcji z dzikimi zwierzakami. Pamiętajmy, że tym stworzeniom należy się szacunek.

Specjaliści ostrzegają!

Nigdy nie zbliżaj się zbyt blisko do dzikiego zwierzaka. Nie próbuj podchodzić do niego w celu zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Jeśli zwierzę zbliży się do ciebie, ostrożnie wycofaj się i zachowaj bezpieczną odległość na co najmniej 100 metrów.

 

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować