×

12-latka była bita przez porywaczy. Nagle otoczyły ich trzy lwy

W czasie drogi do szkoły 12-letnia dziewczynka z Etiopii została uprowadzona przez kilku mężczyzn. Dziecko zniknęło na ponad tydzień. W tym czasie dziewczynka była bita. Jeden z mężczyzn próbował zmusić ją do małżeństwa. Niestety porwania to powszechna praktyka w Etiopii. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że ponad 70 procent małżeństw w Etiopii jest spowodowanych uprowadzeniem.

Dziewczynka myślała, że jej życie się skończyło, kiedy nagle postanowiła zainterweniować grupa trzech lwów

„Lwy uratowały ją przed tymi mężczyznami. Stały na straży, dopóki jej nie znaleźliśmy. Gdy była już bezpieczna, zwierzaki wróciły do lasu. Jeśli lwy nie przyszłyby jej na ratunek, mogłoby skończyć się to znacznie gorzej. Młode dziewczyny często są gwałcone i bite, aby zmusić je do małżeństwa.” – mówi sierżant Wondimu Wedajo.

Wszyscy myślą, że to cud, ponieważ lwy zwykle atakują ludzi

„Skomlenie dziecka można by pomylić z miauczącymi odgłosami lwiątka, co z kolei mogłoby wyjaśnić, dlaczego lwy zajęły się tą dziewczynką.” – powiedział ds. ekspert dzikich zwierząt.

Władze twierdzą, że dziewczynka otrzymała odpowiednią pomoc medyczną po porwaniu. Była w szoku, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować