×

Polak z dumą chwali się, że zabił dużo gołębi. Filmikiem podzielił się w sieci

Polski myśliwy z dumą chwali się tym, że zabił dużą ilość gołębi. Wszystko nagrał, a filmik umieścił w sieci. Nasuwa się tylko jedno pytanie – czy to aby na pewno jest powód do dumy?

Chwali się tym, że zabił dużo gołębi

„Kilka już jest. Polujemy dalej” – napisał myśliwy pod zdjęciem nieżyjącego już gołębia.

Źródło: facebook.com

Źródło: facebook.com

Filmikiem pochwalił się w sieci

Myśliwy podzielił się również filmikiem, na którym widać nieżyjące juz gołębie. Przyznał, że całe polowanie trwało około 3 godziny, a w zabijaniu pomagał mu kolega.

„Byłem z kolegą. Posiedzieliśmy, trochę porozmawialiśmy. Spotkaliśmy się po dłuższym czasie – także to było bardziej spotkanie towarzyskie.

W naszej koleżeńskiej rywalizacji poległem. Upolowaliśmy 27 gołębi grzywaczy, z czego moich jest 12. Mój serdeczny kolega Michał upolował 15 sztuk” – mówi myśliwy w filmiku.

https://www.facebook.com/100002053835434/posts/2313737745371331?s=100000746555909&sfns=mo

 

Wideo wywołało burzę

Filmik został skomentowany aż 649 razy. Internauci byli oburzeni zachowaniem tego myśliwego. Nic dziwnego – jak można chwalić się zabijaniem bezbronnych istot? Czy aby na pewno jest to powód do dumy?

„Mordujesz niewinne istoty dla zabawy. Brakuje słów, żeby określić, kim ty jesteś” – napisała jedna z internautek.

„Te gołębie mają coś, czego ty nie masz – mózg” – skomentował inny internauta.

Dla przypomnienia warto dodać, że gołębie to bardzo inteligentne stworzenia. Podczas badań wykazały się zdolnością liczenia, a nawet uczenia się matematycznych reguł. Mają bardzo dobry wzrok.

Zobacz także: Co jedzą gołębie?

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować