×

Wiewiórki zbudowały gniazdo za jego oknem, a wkrótce ujrzał najsłodszą scenę jaką kiedykolwiek widział

Kilka miesięcy temu Ludwig C. Timm zauważył, że przed jego domem w Niemczech trwała nietypowa budowa. Ściślej mówiąc, za oknem jego łazienki wiewiórki tworzyły swoje gniazdo. Wkrótce mężczyzna stał się świadkiem najsłodszej sceny kiedykolwiek. Ale mu zazdrościmy!

Źródło: Ludwig C. Timm

Źródło: Ludwig C. Timm

Urocza rodzinka tuż za oknem

Na początku zauważyliśmy tylko kilka małych gałązek leżących na parapecie. Myśleliśmy, że może znalazły się tam przez wiatr. Wkrótce naszym oczom ujrzały się jednak wiewiórki i wtedy już wiedzieliśmy, że wybrały to miejsce na założenie swojej rodziny. – mówi Ludwig C. Timm.

Źródło: Ludwig C. Timm

Źródło: Ludwig C. Timm

Dla Timma, który jest fotografem, ta sytuacja była świetną okazją do udokumentowania życia wiewiórek z bliska, a zwłaszcza, gdy ich futrzana rodzina zaczęła się rozrastać. Już krótce mężczyźnie udało się zarejestrować najsłodszą scenę kiedykolwiek.

Źródło: Ludwig C. Timm

Źródło: Ludwig C. Timm

Wyjątkowo urocza chwila

Timm od miesięcy obserwuje życie wiewiórek za oknem. Ale wśród wielu zdjęć z ich codziennego życia, jedno szczególnie się wyróżnia. Po sprawdzeniu gniazda pewnego dnia Timm zauważył, jak wiewiórki przytulały się do siebie w czasie snu. Co za urocza chwila!

Źródło: Ludwig C. Timm

Źródło: Ludwig C. Timm

To było wielkie szczęście, że mogłem zrobić zdjęcie śpiących wiewiórek. Zwykle są w gnieździe, ale tego dnia było gorąco, więc wyszły na zewnątrz. To wspaniałe, że miałem okazję zobaczyć tę scenę na żywo, a także ją sfotografować. – dodał Timm.

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować