×

Weszła na wybieg i wpadła wprost na lwa. Mrożące krew w żyłach nagranie z ZOO

Wiele osób idąc do ZOO zostawia zdrowy rozsądek w domu. Pewna kobieta poszła jednak o krok dalej i wykazała się wyjątkową głupotą – przeszła przez ogrodzenie i stanęła twarzą w twarz z lwem. W ten sposób naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również zwierzaka.

Weszła na wybieg lwa w ZOO

Do Internetu trafił filmik ukazujący kobietę, która weszła na wybieg lwa w ZOO w Bronx. Stanęła twarzą w twarz ze zwierzakiem i robiła wszystko, aby zwrócić na siebie jego uwagę. Miała jednak szczęście, że lew nie dał się sprowokować – wtedy to mogłoby skończyć się tragicznie.

https://www.instagram.com/p/B3AikJoB5Mg/?utm_source=ig_embed

Bezmyślność odwiedzających ZOO

Niestety to nie była pierwsza taka sytuacja. Słyszeliśmy już o bardzo wielu przypadkach bezmyślności odwiedzających ZOO – rzucanie kamieniami w zwierzęta, celowe drażnienie zwierząt, a nawet 4-latek, który wpadł na wybieg goryla. Niestety za głupotę ludzi najczęściej płacą same zwierzęta. Goryl Harambe poniósł śmierć, gdy dziecko niespodziewanie znalazło się na jego wybiegu.

Szczególna ostrożność

Odwiedzając ZOO, zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Nie drażnij zwierzaków i nie zaczepiaj ich. Jeśli zabierasz do ZOO dziecko, nie spuszczaj go z oka nawet na chwilę. Pamiętaj, że dookoła znajdują się dzikie zwierzęta, a maluchy często miewają dziwne pomysły. Bądź ostrożny, a dzięki temu dbasz nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo mieszkańców ZOO!

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować