×

Kłusownicy zabili małpę. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, zastali widok, który złamał ich serca

Kłusownicy stanowią poważne zagrożenie dla życia wielu niewinnych zwierząt. Nie dość, że przyczyniają się do zmniejszenia populacji zwierząt zagrożonych wyginięciem, to na dodatek niszczą szczęśliwe życia zwierzaczków. Niestety, nie pierwszy raz słyszymy o sytuacji, w której jeden z członków zwierzęcej rodziny zostaje zabity przez kłusowników, przez co pozostali członkowie bardzo cierpią.

W tym artykule poznasz wzruszającą historię małej małpki oraz jej mamy, która została zabita przez kłusowników. Maluszek nie chciał się z tym pogodzić i nie chciał opuścić zmarłej mamy ani na chwilę. Ten widok wzrusza do łez…

 

Mama tej małej małpki została zabita przez kłusowników w Tajlandii.

malpka-1

To wzruszające, ale kiedy odnaleziono ciało małpy, jej małe dziecko cały czas ją trzymało i nie chciało puścić ani na chwilę. Być może nie zdawało sobie sprawy, że jego mama nie żyje, a być może po prostu nie mogło pogodzić się ze śmiercią mamy? Niemowlak cały czas przytulał się do ciała nieżywej małpy…

malpka-2

Świat tego malucha zmienił się w mgnieniu oka. Ale nawet po śmierci, jego matka była dla niego źródłem pocieszenia i miłości.

malpka-3

Niestety, historia tego maleństwa to tylko jedna z wielu takich historii. Każdego roku dziesiątki tysięcy zwierząt jest zabijane przez kłusowników. Większość z nich to dorosłe małpy, których dzieci zazwyczaj kończą w cyrkach lub laboratoriach badawczych.

malpka-4

Pocieszającym faktem jest to, że kłusownik, który osierocił tego malucha, został aresztowany. Maluch natomiast ma być przeniesiony do rządowego centrum przyrody.

malpka-5

Ta mała małpka skończyła znacznie lepiej niż tysiące innych młodych zwierząt w podobnej sytuacji. Jedno jest pewne – miejsce tych maluchów jest przy ich mamach!

malpka-6

Jeżeli chcesz przyczynić się do zaprzestania kłusownictwa chociażby w małym stopniu, unikaj wszelkich atrakcji turystycznych, do których działania wykorzystywane są zwierzęta.

 

Może Cię zainteresować