×

Twarzą w twarz z największym wężem świata. Niesamowite nagranie nurka

Wydaje się, że moment w którym gigantyczny wąż liże obiektyw twojego aparatu to idealna pora, aby uciekać gdzie pieprz rośnie. Większość z pewnością by tak zrobiła, ale nie Bartolomeo Bove. Mężczyzna jest profesjonalnym nurkiem, który rejestruje podwodny świat. W ostatnim czasie stanął twarzą w twarz z największym wężem świata – anakondą zieloną.

Spotkanie z ogromnym wężem

Bartolomeo Bove nurkował w rzece Formoso w Brazylii. Charakteryzuje się ona krystalicznie czystą wodą i jest jedynym miejscem na świecie, w którym ludzie mają możliwość pływać wraz z ogromnymi anakondami. Bartolomeo Bove oraz jego partner do nurkowania, Juca Ygarape, natknęli się na samicę anakondy zielonej o długości ponad 7 metrów oraz wadze około 90 kg.

„Te ogromne drapieżniki zwykle żyją na bagnach oraz mętnych wodach Ameryki Południowej. Rzeka Formoso jest jednak wyjątkowa. To jedyne miejsce, w którym można nurkować wraz z anakondami zielonymi” – przyznał Bartolomeo Bove.

Gad polizał aparat nurka

Ogromny wąż podpłynął do nurków, a następnie polizał obiektyw ich aparatu. Gad wydawał się być całkowicie niezainteresowany obecnością mężczyzn. Po wszystkim spokojnie odpłynął w głąb rzeki.

„Ta sytuacja obala smutny mit na temat tych wielkich węży. Ludzie twierdzą, że anakondy są agresywne i pełne przemocy, a ich celem jest robienie krzywdy ludziom. To nieprawda, a ten wąż to udowodnił. Był zupełnie nami niezainteresowany. Cechował się ogromnym spokojem. Anakondę zainteresował jedynie mój aparat. Podpłynęła bliżej, aby go obejrzeć. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic zniknęła w wodach rzeki. To było niesamowite spotkanie” – opowiada Bartolomeo Bove.

Niezwykłe spotkanie zostało zarejestrowane na filmiku

Spotkanie z anakondą zostało nagrane, a filmik trafił do sieci. Od czasu publikacji wideo zostało odtworzone przez prawie pół miliona użytkowników. Możesz obejrzeć je poniżej.

„Mam nadzieję, że filmik pokaże tego niesamowitego gada w zupełnie nowym, łagodniejszym świetle świetle” – powiedział Bartolomeo Bove.

 

Spotkania z anakondami nie zawsze są tak miłe

Podczas gdy spotkanie tych nurków z anakondą było bardzo miłe, należy pamiętać, że nie zawsze tak jest. Do tych gadów trzeba podchodzić z ogromną ostrożnością. Anakondy osiągają ogromne rozmiary, a w ich diecie znajdują się miejscowo żyjące zwierzaki takie jak dzikie świnie, ptaki, żółwie, kapibary, a nawet jaguary. Anakonda najpierw owija się wokół ofiary, dusi ją, a następnie połyka w całości.

„Bez wątpienia to wyjątkowo silny drapieżnik. Anakonda jest największą ze wszystkich węży. Gdy poczuje się zagrożona lub zaatakowana, może się bronić. Należy traktować ją z ogromnym szacunkiem” – dodał Bartolomeo Bove.

Zobacz także: Gatunki węży, które występują w Polsce

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować