×

Kamera obserwacyjna przyłapuje niedźwiadka kąpiącego się razem z zabawkowym misiem

W zeszłym roku, osierocony niedźwiadek o imieniu Tamarack został uratowany ze strefy pożaru w północnej Kalifornii. Niestety, w wyniku kontaktu z ogniem, jego łapki uległy poparzeniu. Maluszek był leczony w ośrodku opieki nad dziką przyrodą, kiedy ku zaskoczeniu ratowników, udało mu się uciec z powrotem na wolność. Na szczęście, pomimo gehenny przeszłości, Tamarack wciąż żyje i ma się dobrze – a wszystko potwierdza pewien uroczy filmik.

Niedźwiedź, który pokonał przeciwności losu

Od czasu ucieczki niedźwiadka zeszłego lata, entuzjasta dzikiej przyrody, Toogee Sielsch, obserwował ruchy zwierzęcia dzięki specjalnym kamerom. Z tego punktu widzenia widać wyraźnie, że osierocony niedźwiadek pokonał wszelkie przeciwności losu. On jednak nie tylko przetrwał, ale wręcz rozkwitł!

Niedawno jedna z kamer Sielscha nagrała materiał, na którym Tamarack wpada do dużej kałuży, żeby się wykąpać. Nie był jednak sam. W towarzystwie niedźwiedzia znajdowała się zabawkowa figurka misia, którą widocznie znalazł i zaprzyjaźnił się z nią.

Oto uroczy filmik przedstawiający parę w akcji:

Najlepsze dopiero nadejdzie

Nie wiadomo, skąd wzięła się ta zabawka, ale wyraźnie jest czymś, co Tamarack pokochał z całego serca. Widząc ich razem, Sielsch się szeroko uśmiechnął.

Pomyślałem, że to prawie doskonały przykład figlarności niedźwiedzi. – przyznał mężczyzna.

Powyższe nagranie to tylko jeden ze szczęśliwych rozdziałów w życiu niedźwiedzia, który miał bardzo trudny początek. A przy odrobinie szczęścia, najlepsze dopiero nadejdzie.

Byłem bardzo szczęśliwy, gdy obserwowałem jego postępy wbrew wszelkim przeciwnościom losu. On doskonale pokazuje, jak wytrwałe potrafią być dzikie zwierzęta. – dodał Sielsch.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować