×

Słonica zaczęła rodzić na środku safari. Niezwykły moment udało się nagrać

Podróż na safari z pewnością jest niesamowitym doświadczeniem. W tym miejscu masz okazję zobaczyć wspaniałe i majestatyczne zwierzaki w ich naturalnym środowisku. Z tej możliwości skorzystała grupa turystów, którzy udali się do Chobe National Park w Republice Południowej Afryki. To nie była jednak zwykła wycieczka, ponieważ już za chwilę ci ludzie stali się świadkami porodu słonicy.

Reklama

Turyści byli zdumieni, gdy słonica zaczęła rodzić na środku safari

Większość z nas nie ma okazji na codzień obserwować słoni. Te zwierzaki są niesamowite, ale pomyśl, jakim doświadczeniem może być możliwość oglądania narodzin małego słoniątka! To właśnie stało się w tym parku. Słonica zaczęła rodzić, a turystom udało się wszystko zarejestrować.

Niezwykły poród

Słonica zaczęła przeć, a już za chwilę wydała na świat maleńkie słoniątko. Później pozostali członkowie stada wykonali specjalny rytuał specyficzny właśnie dla słoni.

Reklama

Maluch zostaje powitany na świecie

Słonica wydała na świat słoniątko, które leży na ziemi, ponieważ nie jest jeszcze w stanie samodzielnie stanąć. Pozostali członkowie stada natychmiast gromadzą się wokół matki i dziecka, a następnie zaczynają trąbić. Dlaczego one to robią?

Rytuał słoni

Pozostałe słonie trąbią na matkę i dziecko z dwóch powodów. Po pierwsze, w ten sposób świętują przyjście na świat nowego członka stada oraz pokazują swoje szczęście. Po drugie, trąbienie jest znakiem ostrzegawczym dla wszystkich, którzy znajdują się w pobliżu, że nie mają zbliżać się do stada.

Reklama

Te słonie z pewnością wyczuły obecność turystów i nie chciały, aby oni podeszli jeszcze bliżej. Wszystko jednak z troski o dobro stada.

Poród został zarejestrowany na filmiku

Niezwykły moment został uchwycony na wideo, które trafiło do sieci. Od czasu publikacji obejrzało je już ponad pół miliona ludzi. Niecodziennie masz okazję oglądać poród słonia, ale dzisiaj masz taką możliwość! Filmik znajduje się poniżej.

 

Słonie to niesamowite zwierzęta

Te zwierzaki mają wysoko rozwinięte umiejętności społeczne. Słonie rozwijają się, gdy żyją wraz z innym przedstawicielami swojego gatunku. Słonie słyną ze swojej empatii i zawsze mogą na siebie wzajemnie liczyć.

Reklama

Uniwersytet w Stirling prowadził badania, dzięki czemu mógł podzielić się szeregiem spostrzeżeń na temat empatycznej natury słoni

„Kiedy jakiś słoń upadnie, utknie w błocie, wodzie, czy też w innym miejscu lub z jakiegoś powodu nie będzie mógł przejść dalej, inne słonie pomogą mu, aby mógł kontynuować swoją podróż.

Empatia u tych zwierząt może działać na wielu poziomach, gdzie najwyższym jest troskliwe współczucie. Słonie potrafią zapewnić ochronę i wygodę swoim dzieciom, a nawet ratować je przed krzywdą.”

 

 

 

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować