×

Matka dwukrotnie usiłowała zabić słoniątko. Reakcja maluszka łamie serce

Niejednokrotnie słyszeliśmy o wielu cudach, które miały miejsce w świecie zwierząt. Matka Natura jest niesamowita i potrafi zaskakiwać. Jednak to zaskoczenie nie zawsze ma charakter pozytywny. W przypadku słoni widzieliśmy już wiele sytuacji, w których to dorosłe słonice ryzykowały własne życie, by chronić maleństwa.

Słonie są zwierzętami, u których okres rozwoju płodu jest jednym z dłuższych. Trwa aż 22 miesiące. Dopiero po tym czasie na świecie pojawia się słoniątko. Kolejną niespodzianką może okazać się fakt, że młode rodzą się ślepe. Dzięki temu więź matki z dzieckiem jest jeszcze bardziej mocna, a także niezbędna, do przetrwania dziecka.

Dramat tuż po narodzinach

Zhuang Zhuang urodził się w rezerwacie dzikich zwierząt Shendiashan w Chinach. Tuż po narodzinach został odizolowany od matki. Dlaczego? Otóż słonica usiłowała go zabić. Personel ośrodka zadecydował o natychmiastowym rozdzieleniu. Ta rozłąka wywołała ogromny smutek u słoniątka, które nie wiedziało, co się dzieje. Pragnęło tylko być przy swojej mamie.

Imgur

Słoniątko przyszło na świat w 2013 roku

Słonica odrzuciła go natychmiast po porodzie i zaczęła atakować. Personel rezerwatu uznał, że był to wypadek, pojedyncza sytuacja. Dlatego maluszka odizolowano i poddano leczeniu, poniósł kilka obrażeń. Kiedy Zhuang Zhuang został wpuszczony do boksu matki, ta ponownie podjęła próbę zabicia go… W wyniku tego zajścia było wiadome, że słoniątko zostanie odseparowane już na zawsze.

Zhuang Zhuang płakał przez pięć godzin

Był bardzo niespokojny i zdenerwowany przez cały czas. Przepłakał aż pięć godzin. Usiłowaliśmy go pocieszać na różne sposoby, ale nie przynosiło to rezultatu. Nie mógł znieść rozstania z matką, która próbowała go zabić – powiedział pracownik obiektu

Słonie są zwierzętami stadnymi. Trzymają się razem, pracują razem, a także chronią swoje młode i siebie nawzajem. Ważne jest, aby należały do swojej rodziny, bo potrzebują zarówno miłości, jak i towarzystwa.

Imgur

Ciekawa informacja

Małymi słoniątkami opiekuje się nie tylko matka, ale również inne słonice ze stada. W ten sposób słoniątka płci żeńskiej mają się uczyć już od najmłodszych lat, jak opiekować się dziećmi.

W całej sprawie wypowiedziała się również Iana Redmonda, konsultantka ds. Przyrody z Born Free Foundation i ekspertka od słoni. Powiedziała, że poród może być u słoni przerażającym doświadczeniem, podobnie jak u ludzi. Słonie, które żyją w niewoli, nie działają instynktownie, nie wiedzą, jak opiekować się i dbać o młode, ponieważ nie zostały tego nauczone.

Imgur

Na szczęście Zhuang Zhuang przeżył i adoptował go opiekun, który wcześniej uratował mu życie

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować