Kategorie Wideo

Im koronawirus nie straszny! Wesołe pingwiny zwiedzają zamknięte zoo

Pandemia koronawirusa wywołuje powszechny strach. Trwa akcja #zostajęwdomu, która ma na celu przekonać społeczeństwo aby przez najbliższe tygodnie ograniczyło wychodzenie z domu do minimum. Podczas gdy ludzie odcinają się od świata niektórzy mogą cieszyć się większą niż wcześniej swobodą.

Pingwini spacer

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego ogrody zoologiczne w Stanach Zjednoczonych pozostają zamknięte dla turystów. Taki los spotkał między innymi Shedd Aquarium w Chicago – jedno z najpopularniejszych akwanariów w USA. Oczywiście pracownicy nadal muszą regularnie pojawiać się w placówce aby opiekować się przebywającymi tam zwierzętami.

Jedną z największych atrakcji Shedd Aquarium jest stadko pingwinów. W czasie zamknięcia placówki opiekunowie zwierzaków wpadli na świetny pomysł. Stwierdzili oni, że skoro ZOO pozostaje zamknięte dla turystów, to nadarza świetna okazja aby zwierzaki zwiedziły swoje miejsce zamieszkania.

Im koronawirus nie straszny! Wesołe pingwiny zwiedzają zamknięte zoo
Źródło: @shedd_aquarium

Tak więc grupa pingwinów skalnych wybrała się na niecodzienny spacer. Małe nieloty zachowywały się jak ludzie – z ciekawością podchodziły do innych zwierząt. Pingwinowi imieniem Wellinton szczególnie spodobały się kolorowe rybki, które zapewne schrupałby ze smakiem. Niestety na przeszkodzie stała szklana szyba…

Mimo to widać, że Wellinton podekscytowany jest zwiedzaniem akwanarium.

Na łamach Chicago Tribune władze ZOO postanowiły uzasadnić podjętą przez siebie decyzję:

Bez gości w budynku nasi pracownicy mogą być bardziej kreatywni w zapewnianiu rozrywek zwierzętom. Wprowadzają nowe zabawy, doświadczenia oraz zróżnicowane pokarmy w celu zachęcenia swoich podopiecznych do większej aktywności, a także wyrażania swych naturalnych zachowań.

Wymarzona randka

Na przechadzkę po ZOO wybrała się także para pingwinów – Edward i Annie. Dzięki temu mogli w końcu pobyć „sam na sam”. Podczas spaceru zakochani trzymali się ciągle razem.

Pingwiny wyglądają na bardzo szczęśliwe. Oby więcej takich inicjatyw!

Źródła: www.buzzfeed.com
Fotografie: twitter.com