×

Zrozpaczony delfin pływa z ciałem zmarłego dziecka. Jego zachowanie łamie serce

Delfiny są niezwykle inteligentne oraz empatyczne. Te zwierzaki potrafią odczuwać wiele emocji. W szczególności łączy je duża więź ze swoim potomstwem, a ta historia tylko dodatkowo to udowadnia.

Michael McCarthy pływał kajakiem w pobliżu miasta St. Petersburg w stanie Floryda, a w pewnym momencie dostrzegł przed sobą pobłysk srebra. To był delfin, który pływał wraz z bezwładnym ciałem. Początkowo mężczyzna myślał, że zwierzak właśnie złapał swój obiad, jednak już za chwilę zdał sobie sprawę, co tak naprawdę się stało. Ten widok złamał serce Michaela na tysiące kawałków.

Mężczyzna zauważył delfina pływającego wraz z bezwładnym ciałem

„Minutę zajęło mi zorientowanie się, o co tak naprawdę tu chodzi. To było bardzo przykre. Zrobiło mi się strasznie żał delfina” – przyznał Michael McCarthy.

Mama delfin pływała z ciałem swojego zmarłego dziecka

Okazało się, że ten delfin tak naprawdę był zrozpaczoną matką, która właśnie straciła swoje dziecko. Zamiast pozostawić ciało za sobą, ona pływała razem z nim. Za nic w świecie nie chciała go opuścić.

„Szybko wziąłem telefon, aby uwiecznić tę przykrą sytuację. Matka pływała z ciałem i bardzo rozpaczała. Na szczęście nie była w tym wszystkim sama. Obok niej pływał inny delfin, który starał się ją pocieszyć” – opowiada Michael McCarthy.

 

Powyższy filmik został udostępniony na Twitterze, a od czasu publikacji odtworzyło go ponad 76 tysięcy osób. Internauci byli niezwykle poruszeni zachowaniem tej matki.

Delfiny mają bardzo silną więź ze swoimi dziećmi

Takie zachowanie jest powszechne u delfinów ze względu na bardzo silną więź ze swoimi dziećmi. Czasami delfiny pływają ze swoim martwym potomstwem nawet przez tydzień. To świadectwo niesamowitej więzi matki z dzieckiem.

„Te zwierzaki są bardzo zżyte ze swoim potomstwem. Odczuwają więc ogromne cierpienie, kiedy ich dzieci umierają. Ciężko jest im się z tym pogodzić. To bardzo przykre”

Ta mama bardzo tęskniła za swoim dzieckiem

Specjaliści od zwierząt morskich przypuszczają, że ta mama delfin doskonale zdawała sobie sprawę, że jej maleństwo już nie żyje. Odczuwała jednak dużą potrzebę spędzenia z dzieckiem jeszcze trochę czasu, zanim musiała pożegnać je na zawsze.

„Wiedziała, że jej dziecko nie żyje. Myślę, że takie zachowanie jest oznaką żałoby matki, której ciężko jest pożegnać się ze swoim dzieckiem”

„Naprawdę bardzo ciężko było mi oglądać tę zrozpaczoną matkę. Myślę, że ten przykry obraz na bardzo długo zostanie w mojej głowie. Mam nadzieję, że ona już nigdy więcej nie będzie musiała tak cierpieć” – dodał Michael McCarthy.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować