Do sieci wypłynął filmik ukazujący, w jaki sposób traktowane są małpki laboratoryjne w Holandii
Organizacja Animal Defenders International podzieliła się w sieci smutnym filmikiem z udziałem małpek wykorzystywanych do eksperymentów. Zwierzaki rozdzielane są ze swoimi rodzicami, a następnie zabierane do laboratoriów. Maluchy całe trzęsą się ze strachu, a ten widok po prostu łamie serce.
Co jest nie tak w testowaniu na zwierzętach?
Zwierzęta laboratoryjne poddawane są okrutnym praktykom, które przynoszą im masę bólu oraz cierpienia. Niestety zwierzaki te w żaden sposób nie są chronione przed straszliwym traktowaniem – to, co dzieje się za drzwiami laboratoriów, dla niektórych może wydawać się wręcz niewyobrażalne. W wyniku eksperymentów zwierzęta cierpią, wyją ze strachu i całe się trzęsą.
Przerażający materiał
Organizacja Animal Defenders International podzieliła się w sieci szokującym filmikiem, który został nakręcony w centrum badawczym w Holandii. Ukazuje on sposób, w jaki traktowane są małpy laboratoryjne. Młode zwierzaki rozdzielane są ze swoimi rodzicami, w wyniku czego całe trzęsą się ze strachu.
UWAGA: Materiał nie jest przeznaczony dla osób wrażliwych!
Problem na szeroką skalę
Małpki nie są traktowane w taki sposób jedynie w Holandii. Problem ten dotyczy wielu innych państw, między innymi Wielkiej Brytanii.
Według Animal Defenders International w ubiegłym roku w brytyjskich laboratoriach do eksperymentów wykorzystano 246 małpek, które były potomkami dziko żyjących małp. Potomstwo dzikich małp znane jest jako naczelne F1, a ich rodzice to F0.
Zgodnie z prawem Unii Europejskiej wykorzystywanie do eksperymentów naczelnych F1 zostanie wycofane i zakazane do listopada 2022 roku. Z uwagi na Brexit istnieją jednak obawy, że Wielka Brytania nie zostanie objęta tym prawem.
„Wielka Brytania jest krajem, który nie tylko wykorzystuje małpy do badań, ale również umożliwia naukowcom testowanie na małpkach, których rodzice zostali zabrani z naturalnego środowiska. Co więcej, ten raj zachęca właścicieli gospodarstw w Wietnamie i Mauritiusie do zaopatrywania się w pułapki na dzikie małpy” – przyznał Jan Creamer, dyrektor Animal Defenders International.
Smutne statystyki
W ubiegłym roku do Wielkiej Brytanii sprowadzono aż 2600 makaków krabożernych. W Stanach Zjednoczonych w 2017 roku w laboratoriach wykorzystano 75 tysięcy naczelnych, co oznacza aż -procentowy wzrost w porównaniu do roku 2016. Większość importowanych zwierzaków to również makaki krabożerne. Jest to jeden z najczęstszych gatunków wykorzystywanych do eksperymentów.
Testowanie na zwierzętach powinno skończyć się raz na zawsze!
Ta okrutna praktyka powinna mieć swój kres. Oto podstawowych 5 powodów, dla których jak najszybciej powinniśmy przestać wykonywać testy na zwierzakach:
#1 To nieetyczne
Zwierzęta poddawane są celowemu wywoływaniu bólu oraz strachu. Są w tym wszystkim samotne i nie mają szans na jakąkolwiek obronę.
#2 Często nie przynosi to żadnych skutków
Agencja ds. żywności i leków donosi, że 92 na 100 leków testowanych na zwierzętach nie sprawdza się u ludzi.
#3 To strata czasu
Eksperymenty na zwierzętach przedłużają cierpienie ludzi, którzy oczekują skuteczne lekarstwa na daną chorobę. Zwodniczy eksperymentatorzy często trwonią cenne pieniądze, czas i zasoby, które można by wydać na badania naprawdę istotne dla człowieka.
#4 To archaiczne
Istnieją humanitarne, nowoczesne i skuteczne metody badań bez wykorzystania zwierząt. Są tańsze, szybsze i dokładniejsze niż testy na zwierzętach.
#5 To niepotrzebne
Świat nie potrzebuje kolejnego eyelinera czy mydła do rąk tak bardzo, aby odbywało się to kosztem życia żywych stworzeń.
W Internecie możesz znaleźć listę firm, które nadal testują swoje produkty na zwierzętach. Nie wspierając tych produktów wspierasz zwierzęta!