Kategorie Zwierzaki

Do sieci wypłynął filmik ukazujący, w jaki sposób traktowane są małpki laboratoryjne w Holandii

Organizacja Animal Defenders International podzieliła się w sieci smutnym filmikiem z udziałem małpek wykorzystywanych do eksperymentów. Zwierzaki rozdzielane są ze swoimi rodzicami, a następnie zabierane do laboratoriów. Maluchy całe trzęsą się ze strachu, a ten widok po prostu łamie serce.

Co jest nie tak w testowaniu na zwierzętach?

Zwierzęta laboratoryjne poddawane są okrutnym praktykom, które przynoszą im masę bólu oraz cierpienia. Niestety zwierzaki te w żaden sposób nie są chronione przed straszliwym traktowaniem – to, co dzieje się za drzwiami laboratoriów, dla niektórych może wydawać się wręcz niewyobrażalne. W wyniku eksperymentów zwierzęta cierpią, wyją ze strachu i całe się trzęsą.

Do sieci wypłynął filmik ukazujący, w jaki sposób traktowane są małpki laboratoryjne w Holandii
Źródło: Animal Defenders International / youtube.com

Przerażający materiał

Organizacja Animal Defenders International podzieliła się w sieci szokującym filmikiem, który został nakręcony w centrum badawczym w Holandii. Ukazuje on sposób, w jaki traktowane są małpy laboratoryjne. Młode zwierzaki rozdzielane są ze swoimi rodzicami, w wyniku czego całe trzęsą się ze strachu.

UWAGA: Materiał nie jest przeznaczony dla osób wrażliwych!

 

Problem na szeroką skalę

Małpki nie są traktowane w taki sposób jedynie w Holandii. Problem ten dotyczy wielu innych państw, między innymi Wielkiej Brytanii.

Według Animal Defenders International w ubiegłym roku w brytyjskich laboratoriach do eksperymentów wykorzystano 246 małpek, które były potomkami dziko żyjących małp. Potomstwo dzikich małp znane jest jako naczelne F1, a ich rodzice to F0.

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej wykorzystywanie do eksperymentów naczelnych F1 zostanie wycofane i zakazane do listopada 2022 roku. Z uwagi na Brexit istnieją jednak obawy, że Wielka Brytania nie zostanie objęta tym prawem.

Do sieci wypłynął filmik ukazujący, w jaki sposób traktowane są małpki laboratoryjne w Holandii
Źródło: Animal Defenders International / youtube.com

„Wielka Brytania jest krajem, który nie tylko wykorzystuje małpy do badań, ale również umożliwia naukowcom testowanie na małpkach, których rodzice zostali zabrani z naturalnego środowiska. Co więcej, ten raj zachęca właścicieli gospodarstw w Wietnamie i Mauritiusie do zaopatrywania się w pułapki na dzikie małpy” – przyznał Jan Creamer, dyrektor Animal Defenders International.

Smutne statystyki

W ubiegłym roku do Wielkiej Brytanii sprowadzono aż 2600 makaków krabożernych. W Stanach Zjednoczonych w 2017 roku w laboratoriach wykorzystano 75 tysięcy naczelnych, co oznacza aż -procentowy wzrost w porównaniu do roku 2016. Większość importowanych zwierzaków to również makaki krabożerne. Jest to jeden z najczęstszych gatunków wykorzystywanych do eksperymentów.

Do sieci wypłynął filmik ukazujący, w jaki sposób traktowane są małpki laboratoryjne w Holandii

Testowanie na zwierzętach powinno skończyć się raz na zawsze!

Ta okrutna praktyka powinna mieć swój kres. Oto podstawowych 5 powodów, dla których jak najszybciej powinniśmy przestać wykonywać testy na zwierzakach:

#1 To nieetyczne

Zwierzęta poddawane są celowemu wywoływaniu bólu oraz strachu. Są w tym wszystkim samotne i nie mają szans na jakąkolwiek obronę.

#2 Często nie przynosi to żadnych skutków

Agencja ds. żywności i leków donosi, że 92 na 100 leków testowanych na zwierzętach nie sprawdza się u ludzi.

#3 To strata czasu

Eksperymenty na zwierzętach przedłużają cierpienie ludzi, którzy oczekują skuteczne lekarstwa na daną chorobę. Zwodniczy eksperymentatorzy często trwonią cenne pieniądze, czas i zasoby, które można by wydać na badania naprawdę istotne dla człowieka.

#4 To archaiczne

Istnieją humanitarne, nowoczesne i skuteczne metody badań bez wykorzystania zwierząt. Są tańsze, szybsze i dokładniejsze niż testy na zwierzętach.

#5 To niepotrzebne

Świat nie potrzebuje kolejnego eyelinera czy mydła do rąk tak bardzo, aby odbywało się to kosztem życia żywych stworzeń.

W Internecie możesz znaleźć listę firm, które nadal testują swoje produkty na zwierzętach. Nie wspierając tych produktów wspierasz zwierzęta!

 

Fotografie: youtube.com