×

Policjant dostrzega małe wiewiórki na środku drogi, a wkrótce zdobywa dwie nowe przyjaciółki

Pewnego dnia LaVonte’ Lee z Nowojorskiej Policji Stanowej zauważył coś na środku ruchliwej drogi w mieście Ithaca. To była para małych wiewiórek, które najwyraźniej potrzebowały pomocy. Lee wiedział, że musi się zatrzymać.

Nie chciały od niego odejść

Lee podszedł do wiewiórek, a następne przeniósł je ze środka drogi w bezpieczne miejsce. Zwierzaki nie były jednak chętne, aby opuścić swojego wybawcę. Zamiast tego postanowiły przycupnąć na jego ramieniu.

Małe wiewiórki natknęły się na po prostu idealnego człowieka – i wyglądało na to, że dobrze zdawały sobie z tego sprawę!

Lee wkroczył, aby uratować te wiewiórki, ale wygląda na to, że poznał nowych przyjaciół. – napisał wydział policji.

Kiedy małe wiewiórki znajdują się na ziemi, to zazwyczaj dlatego, ponieważ wypadły ze swoich gniazd. Zdaniem ekspertów, w takich przypadkach, najlepiej jest włożyć je z powrotem do gniazda. I tak właśnie zrobił Lee. Na pobliskim drzewie znalazł coś, co wyglądało na gniazdo wiewiórek. Umieścił je tam, aby ich mama mogła je odnaleźć.

To było wezwanie, którego Lee prawdopodobnie nigdy nie zapomni…

Tego dnia Lee otrzymał zasłużone podziękowania od internautów, a także od swoich kolegów z policji

Jedną z podstawowych wartości Nowojorskiej Policji Stanowej jest ochrona życia i mienia. Nie ważne, czy małego czy też dużego. – dodał rzecznik policji.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować