×

Kobieta zauważa futrzaną kępkę na drodze. Gdy podeszła bliżej, zamarła

Czasami dzikie zwierzęta potrafią zaskoczyć nas w chwili, w której najmniej byśmy się tego spodziewali. Właśnie tak stało się w przypadku Natalie oraz jej partnera, którzy w czasie jazdy samochodem natknęli się na trzy małe wydry, które utknęły na ulicy.

Nietypowe znalezisko na drodze

Natalie Therese i jej partner wracali z pensjonatu do swojego domu nad rzeką Columbia w Waszyngton, kiedy nagle przez mgłę zauważyli coś, co wyglądało jak wielka kępa futra na środku drogi. Zaskoczona kobieta czuła, że powinni się zatrzymać.

Od razu krzyknęłam do partnera, żeby uważał i zjechał na pobocze. Początkowo on myślał, że to jakaś grudka leżąca na ziemi, czy coś w tym stylu. – mówi Natalie Therese.

Gdy kobieta podeszła bliżej do kępy futra, zobaczyła, że to tak naprawdę trzy małe wydry, które utknęły na ulicy. Początkowo zamarła, gdy je dostrzegła.

Maluchy nie miały pojęcia, co zrobić

Gdy Natalie zaczęła się nad tym wszystkim zastanawiać, złożyła pozostałe elementy do kupy i zdała sobie sprawę, że wcześniej widziała mamę wydr, która uciekała przed nadjeżdżającym samochodem. Maluchy były zbyt małe, aby wiedzieć, co powinny zrobić w tej sytuacji, więc po prostu skuliły się na ulicy i czekały. Były zupełnie same, a ich przerażona mama obserwowała je z pobliskiego lasu.

Therese zdecydowała, że pomoże im wrócić w bezpieczne miejsce i zaczęła wskazywać drżącym dzieciom właściwy kierunek.

Delikatnie zachęciłam je, aby opuściły drogę. – przyznaje Natalie.

Kobieta stała tuż obok trzech małych wydr, prowadząc je w stronę ich mamy. Czekała tak długo, aż miała całkowitą pewność, że każdy z maluchów będzie wiedzieć, co ma zrobić.

Stałam z tyłu przy samochodzie i czekałam, aż ich mama wyjdzie do nich. Wkrótce tak się stało, a wszystkie trzy maluszki wraz z mamą uciekły z drogi. Pozostałam na miejscu jeszcze przez kilka minut, aby upewnić się, że nie wrócą na ulicę. – mówi Natalie.

Całe wydarzenie zostało zarejestrowane na filmiku, który możesz obejrzeć poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Natalie ? (@natalienaturemagic)

Tego dnia, Natalie wywarła duży wpływ na przyszłość rodziny wydr, ale zwierzaki także podarowały coś kobiecie – wdzięczność dla natury i świata, w którym żyjemy.

Byłam poruszona do łez po tym całym doświadczeniu. Natura i jej stworzenia są takie piękne. – dodała Natalie.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować