Kategorie Gryzonie

To stworzenie ma zaledwie kilka dni. Jest tak maleńkie, że mieści się pomiędzy palcami

Hope for Wildlife to fundacja zajmująca się ratowaniem zwierząt. Szczególnie mocno skupia się na tych osieroconych i rannych. Trafiają do nich sowy, rysie, wydry etc. Wolontariusze i pracownicy walczą o ich zdrowie, a czasem nawet trzeba uratować czyjeś życie.

Najgorsze, co mogą zrobić ludzie to wyrządzać krzywdę słabszym i bezbronnym oraz odbierać im możliwość do funkcjonowania w ich naturalnym środowisku.

Fundacja dąży do tego, aby dzikie zwierzęta mogły żyć w godnych warunkach.

serce dla zwierzat (1)

Fundacja dość mocno zaangażowana jest w ratowanie wiewiórek. Co roku udaje im się uratować około 350 gryzoni. Ze względu na drobną budowę, często są niezauważane i dochodzi do wypadków.

serce dla zwierzat (2)

Ludzie, poruszeni losem wiewiórek, często je adoptują. Jednak opieka nad nimi w początkowych dniach nie jest taka prosta, a wszystko to ze względu na ich delikatne ciało i drobną budowę.

serce dla zwierzat (3)

Te maluchy mają zaledwie kilka dni. Przebywają w zrobionych na drutach kapeluszach. Fundacja przygotowuje je w ten sposób do życia w środowisku naturalnym.

serce dla zwierzat (4)

Dzięki niestrudzonej pracy wolontariuszy zwierzątka mogą powoli dochodzić do siebie. Jedzą nasiona roślin i zarodniki grzybów. Dzięki tym dostarczane mają niezbędne składniki odżywcze z gleby.

serce dla zwierzat (5)

Te maluchy nie tylko są wyjątkowo pracowite, ale okazują się małymi złodziejaszkami. Na zdjęciu widać, jak jeden z nich kradnie papier toaletowy.

serce dla zwierzat (6)

Celem fundacji jest to, aby ludzie otworzyli się na środowisko i zaczęli o nie dbać.

Ludzie wiedzą, że psy i koty są inteligentne, mają emocje i czują ból, ale mało kto umie w ten sposób podejść do dzikich zwierząt.

serce dla zwierzat (7)

Praca Hope for Wildlife jest inspiracją dla obrońców praw zwierząt na całym świecie i ogromna lekcją pokory i szacunku dla każdej istoty.

Źródło: heftig.co | Fotografie: facebook.com