×

Uratowany królik „adoptuje” kotkę i zostaje jej najlepszym przyjacielem na zawsze

Królik o imieniu Echo i kotka o imieniu Ahsoka łączyła silna więź od samego początku. 5-letni króliczek i 12-tygodniowa kotka spędzili razem większość swoich dni. I pomimo posiadania własnego kociego rodzeństwa, Ahsoka wolała spędzać czas z Echo, swoim najlepszym przyjacielem. W szczególności uwielbia się do niego przytulać.

Reklama
Źródło: Ryanne Palermo

Źródło: Ryanne Palermo

Niecodzienna przyjaźń kotki z królikiem

Pomyśleliśmy, że posiadanie kociego rodzeństwa byłoby wspaniałe dla Ahsoki. Futrzaki zawsze mogłyby spędzać razem czas, a to jest takie super. Ona jednak zamiast swoich braci i sióstr z miotu wybrała królika i się z nim związała. – opowiada Ryanne Palermo, mama Echo i Ahsoki.

Echo, którego Ryanne Palermo uratowała z Fundacji The Animal, chronił Ahsokę przed innymi zwierzętami w domu. Tylko jej pozwalał wejść do swojej klatki.

Źródło: Ryanne Palermo

Źródło: Ryanne Palermo

Król i królowa

Echo rządził naszym domem. Wszystkie inne zwierzęta się go bały – z wyjątkiem Ahsoki, która po prostu go kochała. On był prawdziwym królem, a ona jego królową. – mówi Ryanne Palermo.

Kiedy zwierzaki nie oglądały telewizji z Ryanne, to najprawdopodobniej spędzały swój czas, przytulając się do siebie.

Reklama
Źródło: Ryanne Palermo

Źródło: Ryanne Palermo

Jedyne, czego pragnął Echo, to przytulać się do mnie, mojego męża i Ashoki. To był jego świat, a my po prostu w nim żyliśmy. – powiedziała Ryanne Palermo.

Niestety dobiegły do nas smutne wiadomości – Echo zmarł na początku lipca tego roku, pozostawiając swoją kocią przyjaciółkę w ogromnym bólu i tęsknocie. Ahsoka nadal śpi w łóżku, które kiedyś ze sobą dzielili, zachowując żywe wspomnienia o ich wyjątkowej więzi.

Źródło: Ryanne Palermo

Źródło: Ryanne Palermo

„Ta dwójka wniosła tyle radości do naszego życia…”

Zawsze przytulali się do siebie i spali razem. Ashoka lubiła też bawić się jego uszami. Ona była w stosunku do niego bardzo delikatna, a on całkowicie to uwielbiał. Ta dwójka wniosła tyle radości do naszego życia. Obserwowanie ich razem, tak kochających się nawzajem, zawsze sprawiało, że byliśmy szczęśliwi, a nasze serca były wypełnione miłością. – dodaje Ryanne Palermo.

Ryanne Palermo w najbliższym czasie nie planuje adoptować kolejnego królika. Ale jeśli to zrobi, „Królowa” Ahsoka z pewnością będzie tam, aby pokazać mu wszystkie rzeczy, których kiedyś nauczył ją „Król” Echo.

Reklama

Zobacz także: Nietypowa przyjaźń połączyła chihuahuę i gołębia. Wzruszają ludzi na całym świecie

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować