×

ZOO rzuciło tygrysowi żywego kozła na pożarcie. Nikt nie przewidział szokującego finału

Do niewiarygodnego zdarzenia doszło w jednym z rosyjskich ZOO. Pracownicy rzucili tygrysowi kozła na pożarcie. Jednak reakcja zwierzęcia mocno ich zaskoczyła. Ponieważ tygrys wcale nie chciał go zjeść. W rezultacie narodziła się między nim a kozłem przyjacielska więź. To dowodzi, że zwierzęta bywają bardziej empatyczne od ludzi. Nagranie, które trafiło do sieci, wywołało wiele pozytywnych reakcji wśród internautów.

Tygrys zaprzyjaźnił się z kozłem zamiast go zjeść!

Zwierzęta niejednokrotnie potrafią nas zaskakiwać. Nie inaczej było w przypadku tygrysa z rosyjskiego ZOO, który wykazał się wyjątkowo empatyczną naturą. Jak to się stało? Kiedy pracownicy rzucili mu kozła w ramach pożywienia, zrobił coś zaskakującego! Tygrys zaprzyjaźnił się z kozłem, zamiast go zjeść! Zrobił to wbrew naturalnemu instynktowi. W innej sytuacji ze smakiem pożarłby rzucone mu zwierzę.

Amur, bo tak ma na imię tygrys, ma około 3 metry długości. Charakteryzuje go piękny, długi ogon. Jest przedstawicielem populacji tygrysów syberyjskich, która jest zagrożona wyginięciem. Związane jest to z dużym kłusownictwem. Wiadomo, że na wolności żyje ich około 400, oprócz tego około 160 osobników znajduje się w ogrodach i parkach zoologicznych.

Oszukać przeznaczenie

Pewnego dnia, kiedy Amur leżał spokojnie na swoim wybiegu, pracownicy ZOO wpuścili tam kozła. Miał on zostać posiłkiem drapieżnika, jednak okazało się inaczej. Tygrys oszczędził zwierzę, które najwyraźniej oszukało przeznaczenie. Zdziwiło to osoby, pracujące przy jego wybiegu. Była to pierwsza taka sytuacja. Nagranie, które trafiło do sieci, obejrzało już setki tysięcy internautów. Pojawiło się też wiele komentarzy pod filmikiem.

Po obejrzeniu materiału, bardziej jestem skłonny mówić o wzajemnej tolerancji niż przyjaźni. Niemniej jednak więcej człowieczeństwa można znaleźć w tych zwierzętach niż u wielu ludzi. – komentuje jeden z internautów.

Podobnie napisał inny:

Tygrys okazał więcej człowieczeństwa aniżeli człowiek, który podał mu żywą karmę…

Wiele było też komentarzy oburzonych osób, które wskazywały na ogromne okrucieństwo pracowników ZOO, który dopuścili, by żywe zwierzę znalazło się na wybiegu tygrysa.

Nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia

To naprawdę niesamowite! Jak wynika z nagrania, tygrys zaprzyjaźnił się z kozłem. Nie traktował go w ogóle jako pożywienia, wręcz był na to obojętny. Jest to o tyle zaskakujące, że głównym składnikiem diety tego typu drapieżników są duże ssaki kopytne. Zalicza się do nich choćby sambary, gaury, bawoły, dzikie świnie czy właśnie kozy. Dlatego kozioł pojawił się na wybiegu, wrzucony tam przez pracowników ZOO. Nie zdawał sobie on sprawy, że miał się stać czyimś posiłkiem ani jak wielkim zagrożeniem miał być dla niego Amur. Reakcja tygrysa zszokowała jego opiekunów.

Nie tylko nie zaatakował kozła, ale dzielił się z nim nawet własnym jedzeniem! Wykazał do niego wiele sympatii. Jego naturalne instynkty drapieżnika nie zadziałały. Zapewne wynika to z faktu, że przebywając w ZOO, przestały one u niego dominować. Zwierzaki zaprzyjaźniły się, razem bawiły i spacerowały, dlatego więc opiekunowie nie chcąc rozdzielać przyjaciół i zostawili kozła na terenie tygrysa na stałe. Ta historia naprawdę zaskakuje! Zobaczcie nagranie:

 

 

Może Cię zainteresować